Geranium krwistoczerwony: właściwości lecznicze i zastosowanie w medycynie ludowej

Geranium
Wśród roślin uznawanych za medycynę ludową nie można nie wspomnieć o krwawoczerwonym bodziszku, który ma wysokie właściwości lecznicze. Istnieje po prostu wiele przepisów na gotowanie, pomagających radzić sobie z różnymi dolegliwościami: od dusznicy bolesnej i chorób sercowo-naczyniowych, a skończywszy na raku macicy u kobiet. Najpopularniejsze zastosowania instalacji zostały omówione poniżej.

Opis

bodziszek czerwony kolor ochrzczony roślina wieloletnia, w którym gęste, długie kłącze z charakterystycznych guzków i licznych bogatych czerwonych kwiatów, z powodu których gatunek ten zawdzięcza swoją nazwę.

Kultura charakteryzuje się długim okresem wegetacji i Na jeden sezon pojawia się tylko jedno pokolenie ulotek, podzielony na 5-7 części.
Niektórzy ogrodnicy twierdzą, że liście łatwo przetrwają zimę, podczas gdy inni mówią, że roślina bez nich hibernuje. Najprawdopodobniej zależy to od strefy klimatycznej jej wzrostu.

Dowiedz się, jak prawidłowo dbać, przycinać i pomnażać geranium pokoju.

Włosy pokryte włoskami w tym gatunku geranium osiągnąć wysokość 20-50 cm i rozgałęziają się na końcu. Bliżej jesieni podstawa łodyg wraz z radykalnym rzędem blaszek liściowych zyskuje czerwonawy odcień.
Geranium

Kwiaty rośliny mają 5 nektarów, działek i jaskrawoczerwonych płatków, ostatnie dwa razy dłużej niż płatki. Przylistki mają prawie owalny kształt i różnią się brązowawym kolorem.

Roślina tworzy pięcio-klapowy i pięcio-zagnieżdżony jajnik, z wyłaniającym się “prefabrykowanym” owocem składającym się z różnych pojedynczych nasion. Rośliny kwitnące można obserwować od czerwca do lipca, chociaż owocowanie jest charakterystyczne także w środku lata. Bodziszek często charakteryzuje się samosiewem, a wyhodowany w ten sposób kultura zaczyna kwitnąć przez drugi rok.

Czy wiesz? Drugie imię pelargonii to pelargonium, oba słowa pochodzą z języka greckiego, w pierwszym przypadku termin oznacza “żuraw”, w drugim – “bocian”. Prawdopodobnie przyczyną tych ustaleń były owoce rośliny, naprawdę przypominające dzioby wspomnianych ptaków.

Skład chemiczny

Bogaty skład chemiczny krwistoczerwonego geranium spowodował jego właściwości lecznicze w walce z wieloma dolegliwościami. Więc w każdej jego części możesz znaleźć garbniki (odgrywają ważną rolę w normalnym funkcjonowaniu ludzkiego ciała), a także w łodygach i blaszkach liściowych są glukoza, sacharoza, fruktoza i kwas askorbinowy.

Zawiera również witaminę K, karoten i alkaloidy. Dzięki dokładniejszej analizie chemicznej rośliny łatwo zauważyć obecność skrobi, soli organicznych, antocyjanów, a nawet olejków eterycznych, które są głównym materiałem budulcowym dla kwiatów i liści geranium. W systemie korzeni oprócz wspomnianej skrobi zawarte są również bioflawonoidy.
Geranium

Właściwości lecznicze

Praktycznie każda roślina może być stosowana w leczeniu choroby, ale opisany geranium idealnie radzi sobie z wieloma problemami. Oczywiście, w tradycyjnej medycynie jego użycie będzie miało charakter bardziej zalecający, ale uzdrowiciele ludu używają go bardziej aktywnie.

Kłącze rośliny dobrze nadaje się do eliminacji wewnętrznego krwawienia, mycia otarć i większych ran, a także do płukania gardła zapaleniem migdałków.
W Bułgarii tradycyjni uzdrowiciele zalecają przyjmowanie naparów z systemu korzeniowego pelargonii w celu wyeliminowania biegunki i krwawienia z nosa (moczone w naparze kłączy, tampony są przez chwilę umieszczane w zatokach nosowych).

Ponadto przygotowany wlew może zmyć przetokę, leczyć dermatozy, a nawet zapalenie podskórnej tkanki tłuszczowej lub wyraźnej wydzieliny.

Dla celów terapeutycznych, stosowany jest również przez inne rośliny doniczkowe: Alokaziya, Kalanchoe pierzaste, hibiskus, juki, aloes, agawa, jade drzewo, złoty wąsy, plektrantus, kaktusy, skalnica.

Prawidłowo przygotowana infuzja z różnych części rośliny sprzyja ekspansji naczyń wieńcowych, normalizacji funkcji metabolicznych organizmu i pracy przewodu pokarmowego, eliminacji złogów soli w stawach. Przy złamaniach kości można dodać środek na tacach i wypłukać wywar z głowy przy łysieniu.

Jest informacja o korzyściach z geranium w walce ze schizofrenią, ale to, jak prawdziwe jest osądzenie, jest trudne, chociaż roślina z pewnością ma działanie uspokajające na ludzkie ciało.

Czy wiesz? Nasi przodkowie wierzyli, że każdy geranium posiada funkcję ochronną, więc nie tylko są one sadzone go w swoich łóżkach, ale także w magicznych obryadah.Schitalos że rośliny z różowymi kwiatami może przyciągnąć miłość życia, a białe może poprawić płodność.

Aplikacja

Jeśli istnieją dowody na korzyści wynikające z krwistoczerwonego pelargonii, logiczne jest, że muszą być również odpowiednie przepisy na jej przygotowanie. Teraz powiemy o niektórych z nich.

Z chorobami układu krążenia

Aby zwalczyć choroby serca i naczyń przygotowywany jest następny wlew z krwistoczerwonego geranium: 1 łyżka. l. pokruszonego korzenia rośliny wziąć jedną szklankę wrzącej wody i po wymieszaniu pozostawić mieszaninę do zaparzenia przez 8 godzin.

Pod koniec tego czasu wystarczy tylko przefiltrować kompozycję i dobrze usunąć resztki.
Jeśli objętość płynu po zabiegu spadnie, do jego pierwotnej wartości, można uzyskać przegotowaną wodę. Na koniec podziel całą ilość leczniczego napoju na trzy równe części – to twoja dawka na dzień (rano, lunch i kolacja).

Aby poprawić stan układu sercowo-naczyniowego jest również używany marchew, pomidory, lubczyk, irgu, pokrzywy, głóg, nagietek, rzodkiewka, szafran, bazylia, lilie, szparagi, dynię, chmiel, Lofant.

Czas trwania infuzji wynosi 1 miesiąc, po czym należy zrobić przerwę (kilka tygodni) i powtórzyć wszystkie manipulacje.

Napar z korzeni bodziszka

Z dławicą piersiową

Jeśli ciągle udręczasz się bólem w klatce piersiowej i wydaje się, że ktoś ściska go za pomocą imadła, co utrudnia oddychanie, wtedy następujący przepis z geranium pomoże wyeliminować te objawy dławicy piersiowej.

W przypadku 5 dużych łyżek suszonej trawy, weź 300 ml wody (wrzącej wody) i pozostaw do zaparzenia przez 2-3 godziny po wymieszaniu. Gotowa kompozycja musi zostać przefiltrowana i możesz zacząć używać jednej lub dwóch łyżek stołowych 4 razy dziennie. Czas trwania infuzji nie powinien przekraczać dwóch tygodni.

Z depresją, zaburzeniami nerwowymi i psychicznymi

Kto ciągle cierpi na depresję lub często wykazuje inne zaburzenia psychiczne, zrobi to inny przepis z krwistoczerwonego geranium. Na 1 szklankę wrzącej wody, 1 łyżeczkę suszonych liści rośliny i po wlewie (wystarczy 15 minut), można podzielić otrzymaną ilość leku na równe części i wypić w ciągu dnia.

Ten przepis może być użyty co najmniej codziennie, wciąż gotując nowe lekarstwo. Jednak przebieg leczenia nie powinien przekraczać 1 miesiąca i lepiej skonsultować się z lekarzem z góry o stosowności korzystania z urządzenia.

Właściwości geranium pomogą poradzić sobie z nadmierną nerwowością i bezsennością, wystarczy odpowiednio przygotować wywar leczniczy. W tym przypadku dla 1 dużej (stołowej) łyżki zmielonego korzenia geranium należy przygotować 0,5 litra wody w temperaturze pokojowej, a po wymieszaniu umieścić wszystko na słabym ogniu i gotować przez 10 minut.

Gotowy wywar pozostaje do zaparzenia przez godzinę, a następnie wypija 2 łyżki w ciągu dnia (na 8-10 przyjęć).

Z chorobą nadnerczy

Jeśli pół łyżeczki zmiażdżonych liści rośliny wyleje się z 250 ml wrzącej wody i pozostawia na parze przez 10 minut, a następnie po przefiltrowaniu mieszanki, będzie doskonałym środkiem wspomagającym leczenie chorób nadnerczy. Otrzymaną ilość wlewu należy podzielić na równe części i pobrać w ciągu dnia.

W tej formie można używać geranium z pojawieniem się pierwszych objawów choroby i do całkowitego zniknięcia.

W chorobach onkologicznych

Na początkowych etapach rozwoju raka, następujący przepis pomoże złagodzić stan pacjenta: 1 łyżkę proszku z korzeni opisanej rośliny należy wlać 200 ml wrzącej wody i pozostawić do marudzenia w łaźni wodnej przez pół godziny. Gdy produkt schładza się, jest filtrowany i zaczyna brać 1 łyżkę dziennie trzy razy dziennie.

Ważne! Na ostatnich etapach rozwoju onkologii mało prawdopodobne, by napary i wywary z geranium pomogły, więc nie należy polegać na nich, ignorując tradycyjne metody terapii.

W raku prostaty

Choroby onkologiczne są zawsze bardzo poważne i, oczywiście, jest mało prawdopodobne, abyś pomógł niektórym ludziom, ale jako pomocniczy składnik leczenia są one odpowiednie.

Nawet z rakiem prostaty stan można złagodzić przez następujące naleganie: 10 mg proszku z korzeni geranium powinno wynosić 200 ml wrzącej wody. Po wymieszaniu naczynie z gotową kompozycją należy umieścić w łaźni wodnej i pozostawić tam na pół godziny.
Proszek z geranium

Po upływie określonego czasu gotowy produkt schładza się i filtruje, a następnie jest całkowicie gotowy do użycia. Przyjmowanie tego leku odbywa się trzy razy dziennie, jedna łyżka stołowa na pół godziny przed posiłkami.

Z rakiem macicy

W leczeniu raka macicy niektóre kobiety przyjmują infuzję z całej kolekcji ziół, których jednym z elementów jest nasza opisana roślina. Wraz z jedną łyżką stołową geranium, musisz przygotować taką samą ilość pokruszonego kłącza leczniczego żywokostu, wspólnego piołunu, badany i uda-skalnicy.

Po całkowitym zmieleniu i dokładnym wymieszaniu wszystkich tych składników, pozostaje wylanie 1,5 łyżki stołowej mieszaniny 0,5 litra wrzącej wody i pozostawienie na 6 godzin. Gdy infuzja jest już gotowa, jest filtrowana i używana do moczenia wacików bawełnianych wstawianych do pochwy w nocy.

Jako alternatywę (nagle nie ma żadnego z powyższych elementów w domu), można użyć innego “kompozytowego” przepisu.

W tym przypadku, trzeba 4 duże (manierki) posiekanej korzenie Geranium sanguineum, 5 takich jak łyżki korzeni Repeshko farmacji, 2 łyżek leku żywokost krasnokornevogo korzenia Lithospermum i waleriany leku i 3 łyżki korzeni eurosyberyjskim cowparsnip 0,5 litr wódki.
Zbieranie narkotyków

Do dwóch łyżek dobrze wymieszanej kolekcji dodaj określoną ilość alkoholu i pozostaw do zaparzenia przez 14 dni w ciemnym i ciepłym miejscu. Gdy nalewka jest już gotowa, należy wziąć jedną małą łyżeczkę (herbatę) 3-4 razy dziennie.

Ważne! Możliwość korzystania z tradycyjnych recept leków na raka zależy w dużej mierze od charakterystyki przebiegu i stadium rozwoju choroby, w związku z tym, zamiast oczekiwanego ulga może pogorszyć sytuację.

Przeciwwskazania

Pomimo szerokiego zakresu terapeutycznych właściwości krwistoczerwonego geranium, ma również pewne przeciwwskazania do stosowania. Przede wszystkim od jego użycia Warto zrezygnować z osób cierpiących na przewlekłe choroby przewodu pokarmowego i kobiet w ciąży.

Również wysoce niepożądane użycie roślin i tych, którzy mają szczególny choroba doprowadziła do zagęszczenia krwi, co samo w sobie geranium ma również podobną właściwość. Jeśli nawet taka choroba nie jest przestrzegana, towarzyszące leki powinny być wybierane z wielką starannością, aby upewnić się, że nie zwiększają właściwości wiązania rośliny.

Niektórzy ludzie manifestują reakcje alergiczne, objawy są bardzo podobne do standardowego przeziębienia: ból gardła jest uzupełniony kaszlem i katarem. Oczywiście jest to bardzo nieprzyjemne, więc należy natychmiast zrezygnować z leczenia ludowego i skonsultować się z lekarzem o dalszych działaniach.
Geranium

Wszystko jest dobre z umiarem, więc recepty medycyny alternatywnej lepiej jest użyć tylko jako dodatek do podstawowego leczenia, ale tylko po wizycie specjalisty i przejściu wszystkich testów.