Funkcje montażu i działania “pielęgniarki”


Sprytny chłopiec “Nurse” jest najpopularniejszą wersją budynku fabryki cieplarni z systemem odrzutu. W zaletach tego mechanizmu każdy rolnik może upewnić się, instalując “Nurse” na swojej działce. Charakterystyka szklarni, wybór miejsca instalacji, szczegółowe instrukcje montażu, zasady działania – wszystko to znajdziesz w tej recenzji.

Opis i wyposażenie

Opis. Cieplarnia “Pielęgniarka” to wielofunkcyjna konstrukcja wykonana z materiału polimerowego z otwieranym blatem. Jest to wygodny i praktyczny mechanizm. Zakład zapewnia możliwość skutecznej pielęgnacji roślin uprawnych.

Produkt z zawiasową górą upraszcza technikę organizowania komfortowego środowiska wewnątrz szklarni. Przesuwany blat pomaga zapewnić najlepszą kondycję gleby w zimie, a także łatwą i naturalną wentylację w fazie aktywnego wzrostu roślin.

Zwykłe szklarnie z otwieranymi oknami i drzwiami tworzą niesprzyjające przeciągi.

Produkt ma półkolistą górną część wykonaną z kilku elementów, dzięki czemu dach całkowicie odchyla się i zapewnia dostęp świeżego powietrza do wnętrza szklarni.

Dowiedz się, jak tworzyć szklarnie: od łuków z materiałem schronienia, “Przebiśnieg”, “Chlebnica”, “Motyl”.

Wszystkie szwy i łączące się części charakteryzują się wytrzymałością i niezawodnością. Konstrukcja wykonana jest z rur stalowych i komponentów polimerowych. Brak obciążenia na konstrukcji pomaga uniknąć złamania i skrzywienia części ramy.

Zawartość opakowania. Szklarnia z rozsuwanym dachem przez różnych producentów oferowana jest w kilku rozmiarach, na przykład:

 • szerokość – 2 m, wysokość – 2 m 10 cm, długość – 4 m;
 • szerokość – 2 m, wysokość – 2 m 10 cm, długość – 6 m.

Długość szklarni wybierana jest przez kupującego – 2, 4, 6, 8 i 10 m. Wielkość szklarni dobierana jest w zależności od rodzaju upraw, które będą w niej rosły.

Najbardziej optymalna wersja to wysokość 2 mi szerokość 10 m.

W tej szklarni można uprawiać sadzonki drzew i niskich krzewów, a także ogórki i inne warzywa.

Rama wykonana jest z wysokiej jakości tektury falistej (20 do 20 mm) z fabryczną osłoną z poliwęglanu. Łuk łuku znajduje się w odległości 1 m od siebie, co pomaga konstrukcji wytrzymać silne obciążenia wiatrem i śniegiem.

Opatrunek produktu prezentowany jest również w dwóch wersjach z wysokiej jakości materiału polimerowego o grubości 1,2 i 1,4 mm.

Kompletny zestaw szklarni obejmuje również:

 • 2 okna;
 • 2 drzwi;
 • mechanizm przechylania dachu (wciągarka, rolki i inne elementy).

Zgodnie z preferencjami nabywcy “pielęgniarka” może być wyposażona w 4 kotwice (wiertła lub elementy mocujące, które zapewniają bardziej niezawodne mocowanie szklarni do podłoża) oraz łóżko wykonane z ocynkowanego metalu.

Wybór miejsca na szklarnię

Przed przystąpieniem do instalacji szklarni konieczne jest określenie optymalnej lokalizacji dla jej lokalizacji. Wybierając miejsce dla “pielęgniarki”, zapoznaj się z kilkoma prostymi zaleceniami:

 • nie ma szklarni w pobliżu drzew i jakichkolwiek budowli;
 • na strukturze nie powinien padać cień;
 • zainstalować szklarnię w odległości 5 m od budynku i 3 m od drzewa.

Również miejsce na szklarnię powinno być słoneczne i chronione przed wiatrem. Jeśli pozwala na to ogród, pożądane jest, aby “pielęgniarka” z długą krawędzią “spojrzała” na południe. W tej pozycji lepiej będzie rozgrzać się.

Instalacja i montaż

Budowanie szklarni “Pielęgniarka” sprytna “nie wymaga specjalnych umiejętności. Jest całkiem proste samodzielne ukończenie budowy produkcji fabrycznej.

Przygotowanie strony

Ważne jest, aby odpowiednio przygotować teren pod przyszłą szklarnię. Przede wszystkim musisz zdecydować, czy postawisz szklarnię na fundamencie, czy na podkładzie prostokątnym. Określ z wyprzedzeniem, jaką funkcję będzie spełniać szklarnia: będzie to stacjonarny lub przenośny projekt.

W przypadku typu stacjonarnego konieczne jest wcześniejsze przygotowanie podłoża. W ciepłych strefach klimatycznych taka konstrukcja może służyć swoim właścicielom przez cały rok.

Jako wsparcie możesz zastosować wszystko, co znajdziesz w gospodarstwie domowym – na przykład pasek ustalony za pomocą narożników i śrub. Lub użyj cegieł ułożonych wzdłuż granicy szklarni.

Powierzchnia wybranego miejsca powinna być wygładzona, bez ostrych zboczy. Aby zapewnić nieograniczone otwieranie i zamykanie dachu, należy zapewnić dogodne podejście do struktury cieplarni.

Teraz możesz zacząć zbierać “Nurse”.

Spójrz na proces produkcji szklarni: z otwarciem dachu, Signor Tomato, drewniane, na Mitlajderu.

Koniec

Zbuduj szklarnię z końców. Części składowe końców to moduły drzwi, a także górny, prawy i lewy łuk. Połącz końce między 2 poprzecznymi poprzeczkami. Przekroczyć łuki i poprzeczki razem ze śrubami M6.

Czy wiesz? Pierwsze szklarnie w historii pojawiły się w starożytnych Rzymianach. Jednak ich wygląd znacznie różnił się od współczesnego. Kiedy zobaczyłeś starożytną szklarnię, zdecydowałbyś, że to zwykły dom. Roman ogrodnik rozpoczął pracę z sadzeniem roślin na kołowych wózkach. Po południu wozy zostały przeniesione na słońce, a nocą ukryte w ciepłych pomieszczeniach.

Rama dachowa

Po złożeniu końcówek przejdź do montażu dachu. Elementy dachu to łuki końcowe i pośrednie, a także poprzeczki pośrednie. Wszystkie części muszą być zamocowane zgodnie z rysunkiem przedstawionym na zdjęciu lub w instrukcji producenta.

Przy montażu pożądane jest użycie śrub z wkładki w kształcie litery T i litery X.

Ważne! Ponieważ dolna część zostanie zainstalowana na fundamencie lub na taśmie, połóż śruby z boku dolnej części metalu.

Rama szklarni

Do montażu ramy “Pielęgniarka” użyj metalowych rur o przekroju kwadratowym. Segmenty są mocowane za pomocą połączeń śrubowych lub spawania. Jeśli planujesz okresowo demontować strukturę, lepiej użyć uniwersalnych elementów złącznych (na przykład pająków lub systemów krabowych).

Aby zapobiec zsuwaniu się dachu na bok, zainstaluj klipsy po bokach szklarni.

Następnie przystąpić do montażu samej szklarni. Przekroczyć przejściowe elementy dystansowe na końcach konstrukcji. Po montażu przymocuj ramę do fundamentu.

Wzdłuż belek bazowych pod dachem ustaw kratki (służą one jako elementy wzmacniające i służą jako podpory dla wysokich roślin).

Poszycie

Do procedur skórowania “Nurse” materiałem polimerowym, postępuj tylko wtedy, gdy temperatura powietrza na ulicy osiągnie 10 ° C. Poliwęglan jest dość plastyczny w tej temperaturze, nie pęka i nie rozszerza się. Poliwęglan na samym siedlisku powinien być zainstalowany po obu stronach.

Instalując arkusze poliarylanu na ramie, upewnij się, że folia ochronna znajduje się na zewnętrznej stronie konstrukcji.

Ważne! Po zakończeniu montażu należy usunąć folię, w przeciwnym razie pod wpływem światła słonecznego może ona zachowywać się zupełnie nieprzewidywalnie.

Następnie przystąpić do montażu materiału polimerowego na częściach końcowych: najpierw przymocuj poliwęglan do części ramy, a dopiero potem obcinaj krawędzie podglądu. Granica arkuszy jest połączona ze specjalnym profilem dokowania.

Jeśli opuszczasz szklarnię zimą na miejscu, jej łuki muszą być podparte belkami 40 do 40. Upewnij się również, że pokrywa śnieżna nie kumuluje się na dachu. Pod wpływem niskich temperatur i dużego obciążenia śniegiem, poliwęglan może pęknąć.

Mocowanie wciągarki

Mechanizmem regulacji szklarni jest ręczna wyciągarka. Dzięki wbudowanemu wyciągowi górna część szklarni może być łatwo złożona ręcznie, wystarczy przesunąć uchwyt w wymaganym kierunku. Uchwyt jest przymocowany do jednej strony szklarni.

Tak więc, od wewnętrznej strony konstrukcji, zabezpiecz kabel od wciągarki do dolnej części środkowego łuku dachu. Następnie pociągnij linkę od wciągarki do góry.

Instalacja na dachu

Umieść poliwęglan na gotowym pokryciu dachowym. Upewnij się, że arkusz jest ustawiony dokładnie. Zamocuj pokrywę, najlepiej za pomocą śrub dachowych. Następnie przymocuj koła rolkowe do dachu.

W zestawie “Nurse” znajdują się przystanki, listwy i blokady, zapewniające niezawodne otwieranie i zamykanie dachu. Muszą być zainstalowane w niektórych witrynach w tym celu.

Ważne! Środkowa rura powinna być zamocowana dokładnie pośrodku między krawędziami. Nawet niewielka rozbieżność może spowodować awarię mechanizmu.

Funkcje operacji

Szereg cech szklarni “Nurse Nurse” sprawia, że ​​mechanizm ten jest praktyczny, trwały i niezawodny. Dzięki najnowszej jakości półprzezroczystemu tworzywu, jak również wysokiej jakości materiałom do ramy, obsługa konstrukcji jest maksymalnie uproszczona.

Nieodzownym warunkiem właściwego korzystania z “pielęgniarki” jest konieczność całkowitego otwarcia dachu na zimę. W sezonie zimowym otwarty blat pomaga stworzyć warstwę śniegu na ziemi. Wraz z nadejściem ciepłego sezonu śnieg na ziemi topnieje w naturalny sposób.

Krążąc po otwartym szczycie czyste powietrze dostarcza szklarni dogodne środowisko do sadzenia roślin. Latem otwarty dach pomaga dostarczać rośliny z naturalnym zapyleniem i korzystnymi promieniami słonecznymi.

Czy wiesz? W XIII wieku w Niemczech produkowano już szklarnie przypominające nowoczesne okazy. W Kolonii odbyła się wizyta holenderskiego króla Wilhelma w ogrodzie zimowym ze szklarnią kwiatową. Jego twórcą jest Albert Magnus. Następnie kościół katolicki nazywał Magnusa “czarnoksiężnikiem”, przyczyna wskazywała na naruszenie naturalnych sezonowych zmian. I wtedy budowa szklarni została zakazana przez Inkwizycję.

Nie zapomnij o zachowaniu struktury. Do czyszczenia używaj tylko zatwierdzonych produktów.

Plusy i minusy

Podsumowując, weźmiemy pod uwagę główne zalety cieplarni z przesuwanym dachem, w szczególności “Nurse”:

 1. Solidna i solidna rama, znacznie przedłużając żywotność produktu.
 2. Ekonomiczne. Funkcja mechanizmu “Pielęgniarka” pozwala znacznie obniżyć koszt dodatkowego wzmocnienia ramy. Ochrona upraw przed przegrzaniem. Przesuwany dach łatwo zastępuje system wentylacyjny. Dodatkowo wentylacja kotłowni za pomocą takiego systemu daje gwarancję pełnej ochrony przed przeciągami.
 3. Normalizacja atmosfery mikroklimatu wewnątrz szklarni. Zawieszona górna część struktury pomaga regulować reżim temperatury w sposób jakościowy.
 4. Zachowanie “żywej” gleby szklarniowej. Twoje grzbiety szklarniowe nie zostaną pozbawione zimą użytecznej pokrywy śnieżnej.
 5. Wysoki poziom oświetlenia. Przesuwany blat, przedstawiony w “Nurse”, pomaga promieniom słonecznym wniknąć do szklarni tak skutecznie, jak to tylko możliwe.

Negatywna informacja zwrotna na temat tego produktu dla szklarni nie jest dostępna. Jedynym problemem, jaki możesz napotkać, są grona śnieżne, które mogą zmiażdżyć zamknięty szczyt szklarni. W takim przypadku producent obiecuje całkowicie wymienić dach.

Dzięki prostemu zestawowi prac przy instalacji i instalacji szklarni “Nurse” sprytny z odgarniającym dachem da ci bogatą i dobrze odżywioną roślinę.


Loading...