Fungicyd “Signum”: metoda stosowania i wskaźnik zużycia

Fungicyd
W nowoczesnym sektorze agrarnym pojawia się coraz więcej nowych chorób i szkodników roślin, a te, które są znane więcej niż jeden dzień, stają się odporne na istniejące sposoby ich zwalczania. Dlatego konieczne jest wymyślenie i opracowanie wszystkich nowych leków w celu zwalczania różnych chorób. Takim innowacyjnym środkiem był niedawno wprowadzony fungicyd “Signum”.

Skład i sformułowanie

Fungicyd “Signum” jest jednym z innowacyjnych leków zdolnych do ochrony kultur owocowych przed różnymi chorobami, zwalczaniem różnych patogennych mikroorganizmów i kontrolowaniem ich żywotnej aktywności. Ten fungicyd jest bardzo skuteczny, co przyczynia się do niezawodnego bezpieczeństwa roślin i znaczących wskaźników wydajności. Również “Signum” jest lekko toksyczny, dzięki czemu można go wykorzystać do przetwarzania wielu upraw owocowych. Jego główne składniki, substancje czynne to piraklostrobina (67 g na kg) i boskalid (267 g na kg). Produkowany w postaci granulatu rozpuszczalnego w wodzie, pakowany -1 kg.

Czy wiesz? Mleko cudowny naturalny fungicyd zawierający białko mleka, którego działanie na choroby grzybowe nie jest gorsze niż jakiegokolwiek fungicydu chemicznego. Ta właściwość mleka jest coraz częściej wykorzystywana przez ogrodników i ogrodników.

Fungicyd

Korzyści

Fungicyd “Signum” ma wiele zalet:

  • jest wysoce skuteczny w zwalczaniu wielu chorób roślin;
  • jest w stanie chronić oddziały przez wystarczająco długi czas;
  • Korzystnie wpływa na wskaźniki jakości owoców i podnosi poziom ich przechowywania po zbiorach;
  • połączone działanie dwóch substancji o różnych mechanizmach działania na patogenne mikroorganizmy;
  • Nie jest niebezpieczny dla owadów i nie jest bardzo toksyczny dla ludzi.
Ważne! Fungicydu “Signum” nie można spłukać przez strącanie.

Mechanizm działania

Preparat “Signum” składa się z takich podstawowych składników, jak piraklostrobina i boskalid, które są związane z zupełnie różnymi grupami składu chemicznego. Składniki te przyczyniają się do doskonałego działania środka grzybobójczego w celach prewencyjnych. Piraklostrobina – jednym z najnowszych grupy substancji strobiluryny zdolną pod wpływem przenikać do roślin i oszczędności energii blok komórki grzybowe, samym zahamowanie wzrostu zarodników i powstawanie nowych grzybów. Boskalid – substancja związana z grupą karboksamidową, ma uniwersalny wpływ na dużą liczbę chorób grzybiczych.

Ważne! Po odsłonięciu jedna część boskalidu pozostaje na roślinie, a druga wchodzi do kultury i rozprzestrzenia się przez nią.

Fungicyd „Signum” zmaga się z tych zmian już zaraza, klyasterosporioz, mączniaka prawdziwego moniliosis, peronosporosis, Browning liści, plamistość liści wiśni i innych. Infekcja płodów

Jak przygotować działające rozwiązanie

Jak każda inna substancja z tej grupy, preparat Signum posiada instrukcję użycia, którą należy stosować podczas opryskiwania różnych gatunków roślin. Aby przygotować roztwór, zaleca się przyjmowanie wody w temperaturze od dziesięciu do szesnastu stopni powyżej zera, w której granulki leku rozpuszczają się szybciej. Zbiornik opryskiwacza jest napełniony wodą za trzecią, dodaje się niezbędną ilość fungicydu, pozostałą wodę miesza się i dodaje.

Wśród skutecznych fungicydów można również rozróżnić narkotyki “Speed”, “Switch”, “Ordan”, “Ridomil Gold”, “Topaz”, “Strobe”, “fundazol”, “Folikur” i “Thanos”.

Stosowane dawki do kamienia roślin owocowych – od 1,25 do 1 kg / ha, leku, lub od 1000 do 1250 litrów roztworu roboczego na hektar ziemniaków – 0,25-0,3 kg / ha, leku, lub od 400 do 600 litrów, pracujących roztworu na hektar, ogórek i cebula – 1-1,5 kg / ha leku, lub od 600 do 800 litrów roztworu roboczego na hektar, pomidory – 1-1,5 kg / ha leku, lub od 400 do 600 litrów, pracujących roztwór na hektar, dla marchwi – 0,75-1 kg / ha preparatu lub roztworu roboczego jest taka sama jak dla pomidorów.

Czy wiesz? Rośliny stają się atrakcyjnym obiektem dla ponad dziesięciu tysięcy różnych grzybów, na ludziach i zwierzętach, około trzystu gatunków tych organizmów może pasożytować. Istnieją mikroorganizmy, które mogą wytrzymać temperaturę wrzenia przez dwadzieścia minut, przetrwać w gorącej lawie i wiecznej zmarzlinie.

Leczenie

Kiedy i jak przetwarzać

Lek “Signum” jest najczęściej stosowany w zwalczaniu różnych chorób grzybiczych. Dlatego najskuteczniej jest używać go przed pojawieniem się oznak klęski w momencie, gdy istnieje największe prawdopodobieństwo narażenia na patogenne mikroorganizmy. W przypadku kultur kamieniarskich pierwsze traktowanie przeprowadza się na początku procesu kwitnienia, a następne w ciągu tygodnia lub dwóch. Ziemniaki są spryskiwane po raz pierwszy od sześciu do ośmiu tygodni po wykiełkowaniu, następne dwa do trzech tygodni po raz pierwszy.

Cebula (z wyjątkiem pióra) i ogórek są traktowane dwukrotnie: pierwsze leczenie jest zapobiegawcze, następne – siedem do dwunastu dni po pierwszym. Marchew i pomidory są rozpylane w sezonie wegetacyjnym również dwa razy: pierwszy – przy pierwszych oznakach choroby lub w celach zapobiegawczych, następny – w razie potrzeby w ciągu jednego do dwóch tygodni. Temperatura powietrza podczas rozpylania powinna wynosić od 12 do 22 stopni powyżej zera, a prędkość wiatru – nie więcej niż cztery metry na sekundę.

Przetwarzanie ziemniaków

Okres działania ochronnego

Ochronne działanie leku rozciąga się na okres od siedmiu do czternastu dni, w zależności od występowania roślin. Przez jeden sezon przeprowadza się maksymalnie dwa zabiegi.

Toksyczność

Fungicyd “Signum” odnosi się do trzeciej klasy zagrożenia, jest klasyfikowany jako umiarkowanie niebezpieczny narkotyk zarówno dla ludzi, jak i owadów.

Trzecia klasa zagrożeń obejmuje takie leki, jak insektycydy BI-58, herbicyd Corsair, herbicyd Select, Teldor, Kemifos, Nurell D i herbicyd Lornet.

Warunki przechowywania

Okres ważności “Signum” wynosi pięć lat od daty produkcji. Przechowywać, podobnie jak wszystkie preparaty tego typu, zaleca się w szczelnie zamkniętych pojemnikach w ciemnym chłodnym i niedostępnym miejscu dla dzieci. Fungicyd „Signum”, podobnie jak wiele innych leków z tej grupy, ma na celu ułatwienie życia dla nowoczesnych agrariusze w walce spowodowanym chorobotwórczymi organizmów chorobotwórczych, ale tylko z właściwego przestrzegania instrukcji użytkowania może to być bardzo skuteczny pomocnik. Fungicyd