Fungicyd “Brunka”: jak prawidłowo stosować lek w ogrodzie

przygotowanie brunka instrukcje użytkowania
Prędzej czy później każdy ogrodnik spotyka się z owadami na swoim terenie i ich szkodliwym działaniem na rośliny. W tym artykule znajdziesz informacje o najbardziej powszechnych i uniwersalnych środkach zwalczania szkodników – preparat Brunka, opis zasady działania i funkcjonalności zostaną również szczegółowo omówione w naszej publikacji.

Opis i przeznaczenie fungicydu

Lek “Brunka” jest szeroko znany wśród ogrodników ze swojej wysokiej wydajności i łatwości użycia. Dzięki odpowiedniej kombinacji składników jego działanie jest złożone i ukierunkowane przede wszystkim na niszczenie chorób grzybowych roślin, zimowanie szkodników w kórach drzew i różnego rodzaju mchów. choroby drzew
choroby drzew

A także dla ochrony i dobrego wzrostu ogrodu, można użyć narzędzia, takie jak siarczan potasu, iskra złota, INTA-sup, wermikompost, fundazol, Pączek, prestiż, etamon, QuadrisTM, chomik, fufanon, alirin B Ward, kornevin, gamair, topaz.

Mechanizm działania

Aby zrozumieć zasadę działania tego leku, konieczne jest zrozumienie jego składników. Główne składniki to trzy: imidaklopryd, fosforek glinu i lambda-cyhalotryna. Wniknięcie w ciało owada powoduje paraliż układu nerwowego, aw konsekwencji – śmierć szkodników. A lambda-cyhalotryna dla wszystkich innych ma również działanie zapobiegawcze przeciwko larwom roztoczy i gąsienic, hamując ich rozwój i zapobiegając wzrostowi liczebności. jagoda

Czy wiesz? Wraz z rozpadem chemicznych składników leku uwalniana jest pewna ilość fosforu i miedzi, które są doskonałym stymulatorem wzrostu roślin, szczególnie we wczesnych okresach rozwoju.

Dawkowanie i sposób podawania

Podczas stosowania leku “Brunka” powinien wyraźnie postępować zgodnie z instrukcjami użytkowania.

Czy wiesz? Efekt stosowania leku zwiększa się przy stosowaniu kleju.

Różny czas działania składników produktu wymaga wyraźnej konsystencji w proporcjach i pewnych warunkach zewnętrznych.
Na przykład lambda-cyhalotryna rozpocznie działanie przy 4 stopniach ciepła, podczas gdy dla skutecznej pracy imidaklopridu konieczne jest nie mniej niż 10 stopni. Zanim więc potraktujesz rośliny, musisz wybrać optymalny dzień dla zabiegu. dawkowanie leku

Ważne! Nie należy używać roztworu w temperaturach powyżej 20 stopni.

Aż do rozpuszczenia nerek

Zalecane dawkowanie leku w czasie, gdy nerki śpią, wynosi 30 ml / 10 l wody.

Drzewa, które również potrzebują leczenia od szkodników: jabłko, gruszka, śliwka, brzoskwinia, morela, pigwa, orzech, czereśnia, wiśnia, śliwka wiśniowa.

Po kwitnącej bud

Aby nie szkodzić przyszłym płodom, w okresie po kwitnieniu pąków stężenie leku zmniejsza się dwukrotnie – 15 ml / 10 l wody.
Działanie leku obserwuje się w ciągu najbliższych 30-40 dni. Zaleca się, aby oczyszczanie roślin odbywało się nie częściej niż dwa razy w roku.

Toksyczność “Brunki”

Składniki, które tworzą ten środek grzybobójczy, nie są agresywne, ale mimo to mają średnią toksyczność dla ludzi i zwierząt.

Ważne! Unikaj bezpośredniego kontaktu z roztworem.

Praca z lekiem jest konieczna w rękawicach ochronnych, ponieważ po uderzeniu w skórę i błony śluzowe powoduje lekkie podrażnienie.

Zalety i wady

Decydując się na zakup Brunki i zastosowanie jej w swoim ogrodzie, musisz poznać mocne i słabe strony tego produktu. jagoda

Zalety:

  • insektakarycydy i fungicydy mają złożony efekt: niszczenie pasożytów i zapobieganie dalszym infekcjom;
  • szeroki zakres wpływów na szkodniki: roztocza, gąsienice, mszyce, grzyby, itp .;
  • nie ma działania chwastobójczego;
  • stosuje się dwa razy w roku.

Wady:

  • środek barwiący – bądź ostrożny;
  • Drogie.

    “Brunka” nie jest pierwszym rokiem, jest ulubionym wśród specjalistów wśród różnych fungicydów do przetwarzania drzew owocowych, krzewów i winnic. Dzięki odpowiednim dawkom i terminowemu leczeniu zapomnisz o takim problemie, jak denerwujące szkodniki przez cały sezon.


Loading...