Francuskie kurniki niosące barbezier

Barbezie
Starożytna francuska rasa kurczaka barbeze od dawna cieszy się szacunkiem rosyjskich rolników. I nie jest to zaskakujące, ponieważ obcy ptak jest bezpretensjonalny pod względem troskliwości, bardzo szybko dostosowuje się do surowego klimatu i daje naprawdę wyjątkowe, pyszne mięso. Dowiemy się o tym więcej.

Tło historyczne

Kurczaki Barbese po raz pierwszy zostały wyhodowane kilka wieków temu w małym francuskim miasteczku Barbezieux. Początkowo ptaki nie były duże zapotrzebowanie, więc w XVIII wieku były prawie na skraju wyginięcia. Powtórzyli selekcję nieco później i pomimo straconego czasu szybko odtworzyli rasę w jej starej formie. I już pod koniec XIX wieku we Francji istniał klub barbeque, w którym był najbardziej szczegółowy standard tego rodzaju.

Na terytorium Rosji francuskie kury nioski zostały sprowadzone do roku 2000. Ptaki bardzo szybko zyskały popularność i zaczęły aktywnie rosnąć w małych gospodarstwach.

Czy wiesz? Kurczaki po raz pierwszy zostały udomowione około trzy tysiące lat temu na terenie współczesnej Etiopii, gdzie do dziś można znaleźć ich obrazy na starożytnych zabytkach kultury.

Rasa grilla

Opis i charakterystyczne cechy

Ze słynnych francuskich ras, kurczak z grilla jest uważany za największy i najsilniejszy. Ptaki wyraźnie różnią się od swoich krewnych dumną, majestatyczną postacią i harmonijnymi formami.

Wygląd i budowa ciała

Oprócz potężnej postury i wysoki (70 cm mężczyzna, kobieta 65 cm), szczególną cechą zewnętrzną rasy jest czarny błyszczący pióra (w koguty z zielonym odcieniem), który skutecznie patrzy na tle dużego szkarłat grzbiet biały i uszu płatach.

Zapoznaj się z najlepszymi przedstawicielami ras mięsnych, jajowych i mięsno-jajecznych kur.

Szczegółowa charakterystyka zewnętrzna:

 • rozmiar głowy jest przeciętny;
 • tęczówka jest brązowa z żółtym odcieniem, z daleka oczy wydają się czarne;
 • muszelka o kształcie liścia z wyraźnymi zębami około 10 cm;
 • uszy białe, raczej duże, u dorosłych do 5 cm;
 • klatka piersiowa jest potężna, żołądek wypukły;
 • tylny przedłużony, lekko odchylony tył;
 • skrzydła są równoległe do grzbietu;
 • kończyn są mocne, szaro-kolorowe, każda stopa ma 4 palce;
 • waga dorosłego kurczaka wynosi około 3,5 kg, kurek wynosi 4,5 kg.

Barbezie
Głównymi wadami, według których kurczaki mogą zostać poddane ubojowi, są:

 • rozbieżność wzrostu do normy;
 • odchylenie w kolorze od ciała czarnego lub szarych kończyn;
 • mężczyźni wchodzą w muszelki;
 • nieproporcjonalne dodanie pnia;
 • pięciopałkowy;
 • za mała waga.

Temperament

Rolnicy, aktywnie zaangażowani w hodowlę kurczaków Barbese, charakteryzują je jako dobroduszne, kochające pokój, ale bardzo ciekawe ptaki, które zdecydowanie powinny przeznaczyć dużą przestrzeń na długie spacery. Na ogrodzonym terenie będą z przyjemnością chodzić cały dzień w małych stadach po podwórku, badając wszystkie pęknięcia w poszukiwaniu małych karmiących zwierząt i ziaren. Drób i inni przedstawiciele podwórza ptaka będą traktowani z obojętnością i spokojem.

Macierzyński instynkt hodowli

Niestety, kurczaki mają niewiele wspólnego z instynktem wylęgu, więc rolnicy z powodzeniem stosowali inną prawdziwą metodę – inkubator – przez kilka lat.

Dowiedz się, jak hodować pisklęta w inkubatorze w domu, jak zrobić urządzenie inkubatora z lodówki.

Barbezie

Czy wiesz? W kur i kogutów są stosunkowo dobrze rozwiniętą inteligencję – niezależnie od wielkości ich mózgu, można je łatwo zidentyfikować właściciela, aby rozpoznać ponad sto osób, poruszać się pory dnia, pamiętam czas karmienia, uczyć ich ojczyzny i sąsiadów na nim.

Produktywność

Rodzaj produktywności w barbeze jest uniwersalny – kurczaki są w stanie dać białe duże jaja, a wraz z kurkami – wysokiej jakości mięso z delikatności.

W jakim wieku zaczynają się zamiatać, a średnia roczna produkcja jaj

Kurczaki zaczynają stopniowo dojrzewać, ich dojrzewanie trwa około 5-6 miesięcy, ale po 1 roku zaczynają wykazywać najwyższą liczbę jaj. Średnie roczne wskaźniki: 150-200 jaj o wadze do 90 gramów.
Jaja Barbezier większeJaja Barbezier większe

Smak mięsa

Głównym wskaźnikiem wydajności jest wyjątkowe mięso. Właśnie to sprawiło, że grill rasy stał się popularny i cenny. Kolor produktu jest bogaty czerwony, smak jest scharakteryzowany jako wyrafinowany i pyszny, a kompozycja bogata w witaminy i składniki odżywcze. Właśnie za tę szczególną wartość doceniają smakosze.

Polecam zapoznanie się z osobliwości kur rasy Brama hodowli Połtawa, Livorno, Rhode Island, Orpington, Redbro, Sussex, Maran, dominujący, Minorka, Foxy Chicka FAVEROLLES Chicken,
Andaluzyjski.

Planowana wymiana stada

Najbardziej produktywny okres hodowli mięsa i jaj trwa do dwóch lat. Trzeci rok jest pożądany, aby rolnik przeprowadził planowaną wymianę stada przez młodsze pokolenie, ponieważ warstwy wykazują naturalny spadek wieku w produkcji jaj.

Warunki przetrzymywania

Aby zapewnić, że zawartość kurcząt francuskich jest maksymalnie udana i nie towarzyszą jej żadne negatywne punkty, konieczne jest przestrzeganie wszystkich zalecanych warunków testowanych przez wielu rolników w praktyce osobistej.
Rooster rasy Barbezier

Wymagania dotyczące kurnika

Coop powinien być wyposażony zgodnie ze specjalnymi wymaganiami rasy grillowej:

 1. Kompetentne rozmieszczenie grzęd. Umieszczenie powinno być wykonane na wysokości około 40-50 cm od podłogi. W żadnym wypadku nie jest to bardziej możliwe, że kurczak nie może się złamać, skacząc z ustawionej wysokości.
 2. Wolność i przestrzeń. Budując pokój dla kurnika, należy pamiętać, że za 1 kw. Km. nie mogę osiedlić więcej niż trzech osób.
 3. Jedno gniazdo powinno mieć powierzchnię od 40 do 45 metrów kwadratowych. cm, aby pomieścić w nim do 15 warstw.
 4. Obowiązkowy montaż wentylacji.
 5. Ściółkę dla gniazda można zbudować w standardzie, składającym się ze słomy, wiórów, popiołu drzewnego lub wapna hydratyzowanego. Wymiana odbywa się częściowo, jedynie górna warstwa powinna zostać usunięta.
 6. Nie trzeba podgrzewać kurnika – wręcz przeciwnie, powinien być dobrze wentylowany (ale bez przeciągów!).
 7. Oświetlenie nie powinno być słabe.
Ważne! Konieczne jest unikanie wilgoci na ściółce, aby kurczaki i koguty nie miały bolesnych problemów z łapkami.

Paddock

Jak wspomniano powyżej, rodowód tych rasowych kurcząt powinien być wykonywany codziennie i zajmować prawie cały dzień. Ogrodzenie można ustawić nisko, a terytorium winnicy obsiewać młodą zieloną trawą.
Paddock

O co należy zadbać w zimie

Zimowe zimno w strefie środkowej warstw francuskich nie jest straszne, ale w przypadku długotrwałych silnych przymrozków (poniżej 8 ° C) ptaki mogą odczuwać dyskomfort, a nawet zachorować. Dlatego wyposażenie kurnika na zimę jest kolejnym ważnym warunkiem udanego prowadzenia grilla.

Bezpieczny wybór będzie budowy w technologii ramki, który nie tylko pozwala na stworzenie przestrzeni o dużej powierzchni o wydajności ponad 40 kurcząt, ale również do wymaganych materiałów izolacyjnych, takich jak polistyren, pianki i wełny mineralnej. Materiały są układane między skrzyniami i pokryte sklejką, dopasowane do poszycia.

Ponadto, z mroźnych przeciągów są dobrze zapisane:

 • Folie wiatroodporne;
 • instalacja specjalnych ogrzewaczy wewnętrznych;
 • drewniana podłoga pokryta specjalną ściółką (słoma, suchy torf, długość trocin 20 cm).

Kurczaki w kurniku

Jak karmić dorosłe kurczaki

Zasadniczo dieta jęczmienna nie różni się zbytnio od menu innego drobiu. Kurczaki może zaoferować domowy zacieru składający się z prosa, jęczmienia, owsa, kukurydzy, grochu, otręby, śruty, łusek i solą. Latem pożądane jest rozcieńczanie potraw ze świeżych warzyw i trawy, a zimą – suszonych pokrzyw.

Poza głównymi wnioskami gastronomicznymi, należy zauważyć jedną z charakterystycznych cech rasy francuskiej – jest to regularna potrzeba gliny. Ma główny pozytywny wpływ na tworzenie silnego i mocnego szkieletu. Naczynie wykonane z gliny musi być umieszczone oddzielnie z innymi miskami, tak aby każdy mógł określić swoje codzienne potrzeby.

Ważne! Przedstawiciele tej rasy mają tendencję do otyłości. Nadmierne wchłanianie zagraża nie tylko przybieraniu na wadze, ale także zaprzestaniu produkcji jaj.

Aby karmić kurczaków z kurczaka, powinno to być 4 razy dziennie, zgodnie z prostym schematem:

 • 1 karmienie – sucha mieszanka lub ziarno;
 • Karmienie 2 i 3 – karma witaminowa i płynne mash;
 • 4 podawanie – ziarno lub suszenie.

Hodowanie kurcząt

Przygotowując się do wyglądu i pielęgnacji młodych zwierząt, musimy wziąć pod uwagę momenty związane z osobliwościami jaj wylęgowych, opieką nad kurczętami i ich karmieniem.

Inkubacja jaj

Jak wspomniano powyżej, grille z kurczakiem mają pewne trudności z instynktem inkubacji, więc aby zapewnić przyjmowanie piskląt lepiej jest użyć inkubatora. Do manipulacji wybiera się jaja o masie nie mniejszej niż 70 g, z których wkrótce wylęgają się aktywne kurczęta.
Jajko

Kontrolowanie jakości materiału wypełniającego można wykonać za pomocą ovoscope, który jest łatwy do zrobienia własnymi rękami.

Opieka nad pisklętami

W celu zapewnienia wysokiej jakości opieki dla rasowych piskląt pomoże kilka podstawowych zasad:

 • pisklęta do 1 miesiąca nie mogą być wypuszczane na ulicę, ponieważ zaczynają się późne pióra – wskazane jest trzymanie ich w ciepłym miejscu o temperaturze powietrza 28-30 ° C;
 • młoda barbizie rośnie bardzo szybko i rozwija się, tworząc silne obciążenie kręgosłupa, dlatego od pierwszych dni diety należy dodawać suplementy mineralne;
 • Aby zapobiec różnym chorobom w ciągu 8 tygodni, zaleca się pisklęta do przeprowadzenia pierwszego szczepienia.

Karmienie

W pierwszym miesiącu życia młodej dieta składa się głównie z twarogu o niskiej zawartości tłuszczu, pokruszonych jaj (twardo), kaszy kukurydzianej i posiekane pokrzywy. Od drugiego tygodnia rolnik może już dodać trochę zrównoważonej paszy, która do końca miesiąca powinna stać się głównym pokarmem dla kur. Po dwóch miesiącach, młodzież może już przekładają się na mokrej kukurydzy i zacieru, nie zapominając o suplementy diety i witaminy.

Ważnym momentem w wyborze menu z kurczakiem jest wystarczające nasycenie pokarmu wapniem – mikroelementem, który pomaga stworzyć silny szkielet u kur niosek i samców oraz wpłynąć na ich szybkie upierzenie. Wzbogać dietę kurcząt o wapń pomoże:

 • mięso i kość oraz mączka rybna;
 • preparaty zawierające siarkę;
 • twarożek;
 • jaja mrówek.

Obok miski z żywnością powinieneś również umieścić pojemnik z muszlami, wapieniem lub kredą.
Kurczak

Plusy i minusy

Na podstawie licznych recenzji można określić zalety i wady trzymania kurcząt rasy grillowej.

Zacznijmy od zalet:

 • wysoki procent przeżycia i dobrego zdrowia;
 • dobra adaptacja do wszelkich warunków klimatycznych;
 • szybki przyrost masy;
 • wysokiej jakości uniwersalne produkty drobiowe (duże jaja i delikatesy, podobne do mięsa z dziczyzny).

Wady:

 • Długi proces upierzenia kurcząt;
 • zły instynkt macierzyński u kur niosek;
 • skłonność do przejadania się;
 • rzadkość rasy.

Jak widać, zalety tej francuskiej rasy są znacznie przyćmione drobnymi wadami, które mogą być łatwo usunięte nawet przez niedoświadczonego i początkującego rolnika. Dlatego hodowla kurczaków jest opłacalna nawet w najmniejszych gospodarstwach.

Wideo: Charakterystyka rasy grilla z kurczakiem

Recenzje rasy

Szczerze powiem, że z gry nic nie jadłem i nie wiem, jak smakuje.
Na to pytanie dla mnie osobiście nie chodzi o nic.
We Francji istnieje wiele ras kur, prawie każdy region ma swoją rasę.
Ale tylko jeden Barbneau słynie ze smaku i nie potrzebuje kastracji i specjalnego tuczu.
Może my, jak to mówią, i nie doceniamy tego (przyzwyczajeni do szynki), a może oszacujemy, czas położy wszystko na swoim miejscu.
Spójrz na mięso Barbieu odnosi się do produktów z tej klasy.
A jednak … z francuskich ptaków, jest uważany za największy.

marusya21
https://fermer.ru/comment/1075106914#comment-1075106914
Nie zapomnij i złap topór – niech wiedzą – latem, nie możesz zawracać sobie głowy, znajdą wszystko, czego potrzebujesz, szczególnie duże, ale zimą nie możesz się obejść bez karmy, przynajmniej 3-4 razy w tygodniu, lub samodzielnie przygotować jedzenie wszystkie niezbędne suplementy, zima, kiedy temperatura w kurniku jest poniżej 0, przełamuję się na 2 karmienia rano na / paszę, a wieczorem na pszenicę na ocieplenie.

przyrodnik
https://fermer.ru/comment/1075127029#comment-1075127029