Farma do hodowli bażantów

Bażanty
Ptaki egzotyczne, takie jak bażanty, widywaliśmy w ogrodach zoologicznych, ale te ptaki można również hodować w ich własnym domu. W pewnych warunkach skuteczność tego przypadku jest dość wysoka (rentowność wynosi około 50%).

Zalety hodowli bażantów

 1. W tym przypadku nie tak wielu konkurentów.
 2. Jaja bażantów są drogie, ale mają stałych klientów.
 3. Możesz sprzedawać jaja dwojakiego rodzaju: zapłodnione i zapłodnione. Ten ostatni będzie w cenie kupców z wyśmienitymi smakołykami.
 4. W cenie jest także mięso drobiowe. Zawsze interesują się elitarnymi restauracjami i supermarketami.
 5. Żywe ptaki są zawsze potrzebne dla ogrodów zoologicznych, gospodarstw łowieckich, kolekcjonerów i osób zainteresowanych.

Farma bażantów

Jakie bażanty można trzymać w domu

Najpopularniejszy gatunek bażanta do hodowli:

 1. Polowanie na stepy. W środowisku naturalnym żyje w lesie na obrzeżach, jest odporny na choroby i skoki temperatury, bezpretensjonalny w jedzeniu. Wyróżnia się wysoką produkcją jaj. Dorosły waży 1,7-2 kg. Bażant myśliwski
 2. Royal. Przybył do nas z górskich Chin. Długość samca (łącznie z ogonem) wynosi do 210 cm, samica do 75 cm, waga samca to 1,5 kg, samica 1 kg. Samica składa od 7 do 14 jaj. Bażant królewski
 3. Złoto. Również pochodzi z Chin. Jest to rasa ozdobna, więc nie można jej hodować na mięso. Ptaki ważą 1-2 kg. samice leżały około 12 jaj. Złoty bażant
 4. Srebrzysty. Kolejny gość z Chin. W tej formie występuje wyraźny dymorfizm płciowy w kolorze: mężczyźni w górnej części tułowia są biały, w dolnej części czarny, kobiety są oliwkowo-brązowe z szarym wzorem na górze, a poniżej są białe z ciemnymi plamami. Ich mięso jest bardzo cenne, a pióra służą do tworzenia strachów na wróble i pamiątek. Samica przynosi 6-15 różowych jaj. Srebrny Bażant
Czy wiesz? Starożytni Grecy wierzyli, że pierwszy bażant odkrył Jasona w swojej podróży po złotym runo.

Układ obudowy

Bażanty powinny być trzymane w ogrodzeniach, ponieważ są dzikimi ptakami i mogą bezpiecznie opuścić pióro. Woliera da ptakowi możliwość poruszania się stosunkowo swobodnie, ale nie pozwoli odlecieć. Dla egzotycznego ptaka było to wygodne, a aranżacja jej domu powinna uwzględniać takie momenty:

 1. Wymiary obudowy muszą być obliczone na podstawie tego, że jedna osoba potrzebuje około 2 metrów kwadratowych powierzchni. Wiosną obszar ten powinien wzrosnąć do 12 metrów kwadratowych.
 2. Wielkość projektu zależy również od tego, jakie rodzaje bażantów planujesz hodować i do jakich celów. Ci, którzy są tuczeni na mięso, mogą żyć w małych klatkach lub klatkach, a ci, którzy są hodowani, potrzebują przestrzeni, aby nauczyć się latać. Voliary
 3. Niektóre bażanty są monogamiczne, inne poligamiczne. Należy to również uwzględnić przy konstruowaniu obudowy. Najpierw musisz osiedlić się tylko w parach, w poligamicznych ptakach dla jednego samca są cztery suczki.
 4. Jajka układają różne gatunki na różne sposoby: niektóre wolą ukrywać je w trawie, inne – w buszu i inne – na drzewach. Biorąc pod uwagę tę funkcję, konieczne jest wyposażenie wnętrza obudowy. JajkaBażanty składają głównie jaja bezpośrednio na ziemi
 5. Projekt obudowy powinien być dogodny dla rolnika, ponieważ samice bażantów lubią składać jaja w różnych miejscach, więc hodowca będzie musiał je wyszukać. Najlepiej podzielić szafę na dwie części: jedną – sypialnię (ciemny pokój), a drugą – promenadę, w której również zjedzą ptaki.
 6. Podczas budowania obudowy najlepiej jest użyć metalu lub drewna (do ramy) i siatki galwanizowanej. Rozmiar komórki kratki nie powinien być większy niż 1,5 * 1,15 cm – podobny rozmiar pozwoli uniknąć przeniknięcia na terytorium ptaków nieproszonych gości (ptaków, myszy i innych małych drapieżników). Voliary
 7. Ptaszarnia musi koniecznie mieć dach, aby bażanty nie mogły go opuścić. Wskazane jest wykonanie go z miękkiego materiału.
 8. Obliczanie liczby karmników musi być przeprowadzone z uwzględnieniem faktu, że jedna osoba dorosła potrzebuje 20 lub więcej centymetrów miejsca do karmienia, młode ptaki w wieku poniżej dwóch miesięcy potrzebują około 10 centymetrów. Voliary
 9. Ustaw podajniki na podium, więc łatwiej je było wypełnić. Pożądane jest również umieszczanie pojemników z żywnością w pewnej odległości od siebie, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu znajduje się wiele bażantów – wtedy ptaki nie będą trącać podczas posiłku.
 10. Pijący najlepiej jest odwracać – to chora lufa, zamontowana na miseczce z rowkami, na której zamocowany jest uchwyt ułatwiający transport. Liczbę i wielkość osób pijących oblicza się, biorąc pod uwagę początek picia. Dla dorosłych ptaków wynosi co najmniej 20 cm na dziobie, dla kurcząt, które nie mają kolejnego miesiąca – co najmniej 7 cm, 2-2,5 miesiąca – co najmniej 10 cm.

Woliera dla bażantów: wideo

Dostęp do pastwiska

Pastwisko można wyposażyć obok ogrodzenia lub na jego terenie. Tam muszą rosnąć krzewy, tworząc dobry cień, można sadzić koniczynę, babkę, matkę i macochę, trawę pastewną z trawy. Na terenie pastwiska należy pić miski i karmniki, które powinny być przymocowane do ogrodzenia.

Ważne! Karmniki i pijaki powinny być wypełnione, aby rolnik odwiedzał pastwiska w jak najmniejszym stopniu.

Opieka

W komorze należy regularnie przeprowadzać: wyrzucać śmieci i odchody, myć i dezynfekować pojemniki na żywność i wodę. Jeśli nie podejmiesz takich działań, prawdopodobieństwo występowania kleszczy i innych pasożytów z bażantów jest wysokie. Czyszczenie przeprowadza się, gdy okaże się, że pożywienie jest rozproszone w pobliżu koryta, gromadzą się odchody i brud na ściółce. Karmniki i poidła powinny być myte dwa razy dziennie.

Trawy piaskowe i pastewne są używane jako ściółka. Piasek wylewany jest warstwą 10-15 centymetrów i zwieńczony trawą, dzięki czemu piasek nie jest widoczny. Zmiana piasku odbywa się w procesie zanieczyszczenia.
Opieka

Zasady żywienia

Bażant, podobnie jak inne kuroobraznye, nie jest wybredny w jedzeniu, ale bardzo żarłoczny. Główne składniki jego diety: jęczmień, kukurydza, pszenica, ciasto. Na tej liście można dodać ugotowane podrobów, mięso i odpady ryb. Również ptak potrzebuje warzyw i owoców: ziemniaków, dyni, kapusty, jabłek, marchwi, buraków, cukinii. Nie da się obejść bez zieleni: skorpion, komosa ryżowa, pokrzywa, mokritsa, zielona cebula.

Ze zbóż i warzyw można przygotować mokre bukiety, dodając olej z ryb i mączkę kostną. Dorosły ptak potrzebuje 80-100 gramów takiego pokarmu dziennie. Grzyby powinny być ciepłe. Jeśli nie chcesz samemu przygotować mieszanki paszowej, możesz karmić bażanty zakupionymi mieszankami paszowymi. Odpowiednie są te, które są przeznaczone dla kurcząt brojlerów.

Racje młodych zwierząt opierają się na mieszance pokrzywy, lucerny, mącznych robaków, gotowanych jajek kurzych. Umieść wodę, pozwól jej się zsiadać.

Ważne! Picie powinno być zimne. Został następcą 23 razy dziennie.

W okresie jesienno-zimowym dać ptakowi dodatkowe suplementy (3 gramy dziennie dla jednej osoby), w których roli mogą działać drożdże i olej rybny. Konieczne jest również zwiększenie porcji zbóż (jedna głowa powinna przejść więcej o 5 gramów dziennie). Przydatne jest podanie słonecznika, kukurydzy, prosa, mniszka lekarskiego, koniczyny, ashberry.
BażantyZimą bażanty można odwiesić kapustą

Powyższa norma żywności ma charakter orientacyjny. Każdy rolnik musi znaleźć optymalną ilość paszy potrzebną jego ptakowi. Jeśli ptak nie spożywa zalecanej dawki, może być nieznacznie zmniejszony, ale nie zaleca się nadmiernego spożycia.

Zapoznaj się z popularnymi rasami bażantów, bardziej szczegółowo z bażantem, bażantem, białym bażantem, złotym bażantem.

Karmisz bażanty dwa razy dziennie. Rano należy podawać mokre pieczarki, aw porze obiadowej – płatki zbożowe. Nie możesz dać zepsutemu ziarnu ptaka.

Przybliżona dieta dorosłego bażanta podana jest w tabeli.

Grupa kanałów

Dzienna racja, g

zimy

Lato

skoncentrowany (kukurydza, pszenica, proso itp.) 50 45

soczyste (marchew, ziemniaki itp.) 10 20

zwierzęce (farsz, twarożek, mączka mięsno-kostna, itp.)

6

9

witamina (drożdże, olej rybny) 3

2

mineralne (wapno, sól)

3

3

Jak karmić bażanty: wideo

Inkubacja jaja bażanta

Kobiece bażanty nie są nieodłączne od instynktu inkubacji. Ludzie mogą pozostać na murze, a reszta o tym zapomni, więc rolnik musi zaopiekować się potomstwem. Wymaga to inkubatora.

Bażanty składają jaja w różnych kolorach: ciemnoszare, szare, jasnoszare, zielono-szare, zielone, jasnozielone. Najwyższy wskaźnik wykluwania się jaj jasnoszarych, dlatego pożądane jest, aby wybrać je do inkubacji, a zielone nie powinny być w ogóle brane pod uwagę.

Naucz się wybierać, przechowywać, dezynfekować i inkubować jaja.

Należy również wziąć pod uwagę, że jaja wybrane do inkubacji powinny mieć gładką muszlę, odpowiedni kształt i raczej duże rozmiary, niepożądane jest przyjmowanie zbyt jasnych lub ciemnych, małych, cienkich skorupek lub zbyt okrągłych lub owalnych.

Konieczne jest również wyrzucenie jaj z dwoma żółtkami, jednorodną strukturą wewnętrzną, z żółtkami przylegającymi do muszli – te odchylenia są zauważalne podczas oglądania jaj na ovoscope.
Inkubacja jaja bażantaInkubacja jaja bażanta

Zakładkę najlepiej umieścić w inkubatorach z mechanizmem obrotowym, aby jaja były równomiernie ogrzewane ze wszystkich stron. Temperatura jest ustawiona na + 38,3 … + 38,4 ° C, a wilgotność – 54%.

Dowiedz się, jak złapać bażanty własnymi rękami, jak je sadzić, jak nakładać okulary z piłowania, jak i co karmić, jak i co leczyć.

W okresie inkubacji wilgotność nie powinna przekraczać 54-60%. Po 21 dniach konieczne jest obniżenie temperatury do +37,8 ° С i podniesienie wilgotności o 20% – to pomoże pisklęciu szybko się pojawić. Proces wylęgania może trwać 1-6 godzin i przez kilka godzin pisklęta powinny znajdować się w inkubatorze, dopóki nie wyschną i nie dostosują się do nowego środowiska.

Hodowla bażantów w inkubatorach: wideo

Zawartość młodych zwierząt

Suszone i wzmocnione młode zwierzęta są przeszczepiane do klatek lub w sekcjach na podłodze. Przy zawartości komórkowej w rozmiarze 32 * 42 cm o wysokości 21 cm należy umieścić nie więcej niż 20 głów. W takich komórkach ptaki trzymane są przez 2-4 dni, a następnie przeszczepiane do komórek 110 * 65 cm o wysokości 35 cm, są więc trzymane przez 10-12 dni i przenoszone do aklimatyzowanych obudów.

Komórki są pokryte płótnem i instalowane w ogrzewanym pomieszczeniu z wentylacją, są wyposażone w koryta i miski na napoje. Przez pierwsze trzy dni utrzymuje się temperaturę około + 28 stopni, następnie obniża się do +20 – w takich warunkach pisklęta dorastają do sześciu miesięcy.

Czy wiesz? Pod koniec XVI wieku hodowla bażantów stała się bardzo popularna w Wielkiej Brytanii, a ptaki hodowano nie tylko na łowiskach, ale także w celach dekoracyjnych.

Jeśli uprawa jest odkryta, to w sekcjach na metr kwadratowy może być 20-25 głów, a jedna grupa nie może składać się z więcej niż 500 osobników. Podłoga wyłożona jest ściółką. W dolnej części sekcji powinny być ciągłe, tak aby młode zwierzęta nie rozlewać.

Przez pierwsze trzy tygodnie pisklęta potrzebują ogrzewania: pod źródłem ciepła temperatura powinna wynosić +32 … + 34 ° С, w pokoju – 28 ° С w pierwszym tygodniu, +25 ° С – w drugim, +23 ° С – w trzecim i + 22 ° C – w czwartym.

Uprawa bażantów: wideo

Najlepsze hodowle bażantów

Farmy w Rosji:

 1. Farma bażantów. Gospodarstwo Podmoskovnaya, zajmujące się hodowlą bażantów na sprzedaż i polowanie. Zapewnia również wycieczki po swoim terytorium. Znajduje się w miejscowości Alferov, Chekhov powiat, Moskwa region.
 2. “Związek rosyjski”. Znajduje się w regionie Sverdlovsk w lesie z dala od drogi. Hodował ptaka na sprzedaż. Organizuje wycieczki po swoim terytorium. Adres: obwód swierdłowski, 25 km wzdłuż obwodu nowomoskiewskiego, 800 metrów od kompleksu “Streletsky Dvor”.
 3. Gospodarstwo bażantów i perliczek. Pielęgnuje i sprzedaje żywe ptaki. Zapewnia klientom stado hodowlane do inkubacji, osoby młode i dorosłe. Znajduje się we wsi. Yamnoe Ramon rejon regionu Woroneż.
Dowiedz się, jak wyciąć bażanta na filecie, co jest przydatne w przypadku mięsa bażantów, czy można jeść jaja bażanta.

Na Ukrainie duże gospodarstwa do hodowli bażantów są bardzo nieliczne. Przeważnie ten rzadki ptak jest hodowany w myśliwych i małych prywatnych gospodarstwach, które nie mają nawet własnej strony:

 1. Gospodarstwo domowe “Gra”. Zostało założone w 2004 roku na podstawie gospodarstwa domowego. Obecnie zapewnia konsumentom wysokiej jakości żywność i żywy drób, uprawiane na naturalnej żywności, bez antybiotyków i innych dodatków. Siedziba firmy znajduje się w Kijowie przy Bulwarze Rady Najwyższej, 26-B, ta sama produkcja znajduje się w mieście Christinowka w obwodzie czerkaskim. Zajmuje się dostawą produktów na terenie całej Ukrainy.
 2. “Bażant myśliwski”. Rośnie ptak do hodowli, polowania i restauracji. Bażanty rozwijają się w półdzikich warunkach i odżywiają się wyłącznie naturalną żywnością bez dodatków i stymulantów wzrostu. Gospodarstwo znajduje się wzdłuż ulicy Pervomayskaya, 2B we wsi. Chupyr Belotserkovsky district of the Kiev region.

Bażanty na Uralu: wideo

Hodowanie bażantów wymaga odpowiedzialności, uwagi i skrupulatności. Ptaki te naprawdę doceniają swoje terytorium i nie będą tolerować sąsiadów innych ptaków, potrzebują przestrzeni i spokoju. Przestrzegając tych zasad, a także biorąc pod uwagę wymagania żywieniowe, można wyhodować zdrowe zwierzęta gospodarskie.

Hodowla bażantów na polowania: recenzje

Ostatnio polowanie na bażanty stało się bardziej powszechne. Zabezpieczeni ludzie, którzy są zainteresowani polowaniem na bażanty, są gotowi na vyrazhivat dużo pieniędzy na tę przyjemność (20-60 USD za jedną strzelaninę). Oczywiście, coraz więcej osób jest gotowych zrobić ten dochodowy biznes.
Mimo to konkurencja w tej branży nie jest jeszcze zbyt rygorystyczna, co jest doskonałym powodem rozpoczęcia działalności bażanników.

Do hodowli bażantów w domu potrzebny jest darmowy kawałek ziemi, który jest warty dużo pieniędzy (no, jeśli już go masz). Pieniądze wydane na zakup ogniw będą stanowiły jedynie niewielką część całkowitych kosztów. Klatki Fasagna powinny być maksymalnie przestronne, ponieważ ptaki muszą latać. Na przykład, aby wyposażyć się w bażanty, trzysta metrów kwadratowych ziemi będzie kosztować około 2,5 tys. Cisa. $. Koszty te spłacą się w sezonie (oczywiście z dobrą reklamą firmy), ponieważ w jednej obudowie powinno znajdować się ponad 400 ptaków. Powodzenia w tym trudnym biznesie!

ArturBakhshaliev
http://www.sense-life.com/forum/index.php?showtopic=2085view=findpostp=21392
Myślę, że nie powinno być tak surowo na temat hodowli bażantów.
Wiele miejsc, w których to rośnie, do 2 miesięcy w gospodarstwie, wypuszczone w naturze. I to, z tego gorszego? On sam, z reguły, rozmnaża się źle na rozległym terytorium Ukrainy. Te terytoria, na których przyroda zapewniała doskonałe warunki do rozmnażania się, są zbyt małe, by zadowolić armię tych, którzy chcą.
Nie biorę pod uwagę sytuacji, gdy cel rzuca strzałę, absurd, chociaż wiem i tak jest.
Ten sam region Doniecki, gdzie się wydaje, nie obejdzie się bez rocznego wypuszczania młodych zwierząt z gospodarstw.
Co robić w Kijowie, na przykład myśliwych, jeśli nie ma go w naturze.

FF
https://www.uahunter.com.ua/forum/otsrel-pushtennogo-pod-strel-fazana-karanx-t74811-30.html#p1126887