Drożdże jako nawóz do pomidorów

Drożdże do najlepszego sosu pomidorowego
Drożdże to normalny produkt dla naszej diety. Regularnie jemy jako część pieczenia, chleba, kwasu chlebowego i wielu innych produktów spożywczych. W rzeczywistości drożdże są grzybami bogatymi w białko, żelazo, makro- i mikroelementy oraz aminokwasy.

Czy wiesz? Drożdże są doskonałym źródłem wielu naturalnych bakterii, które mogą przyspieszyć rozwój roślin i są naturalnym stymulatorem ich odporności.

Ostatnio drożdże są coraz częściej używane jako nawóz do pomidorów. Jaka jest tajemnica grzybów, tradycyjnie używanych do pieczenia i jak właściwie stosować nawozy z drożdżami – te i wiele innych pytań postaramy się znaleźć odpowiedzi w tym artykule.

Wykorzystanie drożdży w ogrodzie

Niedawno plantatory drożdży zostały użyte tylko do górnego opatrunek ziemniaków i pomidorów. Z biegiem czasu stało się jasne, że stosowanie drożdży jako nawozu jest skuteczne w przypadku wszystkich rodzajów upraw ogrodniczych. Jeśli jesteś zainteresowany pytaniami, jak karmić pomidory drożdżami i jak nawozić pomidory drożdżami, przeczytaj uważnie ten artykuł.

Ważne! Pamiętaj: przygotowując drożdżowy sos, nie możesz użyć zbyt gorącej wody, ponieważ zabije ona grzyby, co spowoduje, że nawóz będzie zupełnie bezużyteczny.

odżywianie roślin drożdży jest skuteczna we wszystkich stadiach rozwoju, ale jest szczególnie potrzebują sadzonek, ponieważ w tym okresie najważniejszym świeckim w kiełkach jak dużo substancji odżywczych, co przyczyni się do lepszego i intensywnego rozwoju części i korzeni ziemią.

Pomidory
Zastosowanie nawozów do pomidorów z drożdżami przyczynia się do ich bardziej hojnego owocowania. Nawożenie sadzonki drożdże, pomidory mogą nie tylko zaoszczędzić pieniądze na zakup drogich nawozów sztucznych, ale także znacznie skrócić okres jego roślinności, przyspieszenie kwitnienia i dojrzewania owoców, które będą się znacznie wcześniej plony. Ponadto sos pomidorowy drożdży wpływa pomidory słodyczy dostarczenie pomidory hodowców mających wysoką aromatycznych właściwości smakowe.

Drożdże jako nawóz: czas nawożenia

Zawarte w grzybów drożdży podczas podawania do gleby w celu polepszenia struktury, aktywować aktywność bakterii glebowych wytwarzają swoje życie bardziej korzystne dla środowiska, promowanie lepszego przetwarzania organicznych i skuteczniejsze oddzielenie azotu i potasu.

Zalety polewania pomidorów drożdżami w szklarni i na otwartym terenie:

  • zwiększyć wytrzymałość sadzonek;
  • doskonały rozwój kiełków nawet w przypadku niewystarczającego oświetlenia terenu;
  • redukcja ich fazy wegetatywnej;
  • wzmocnione tworzenie korzeni;
  • bardziej obfite kwitnienie i obfite owocowanie;
  • skrócenie czasu zbiorów.
Ważne! Podczas karmienia roślin drożdżami nie zaleca się ich stosowania razem z obornikiem, odchodami ptaków i trawą, ponieważ zmniejszy to skuteczność działania grzybów.

Najlepsze sosy z pomidorów
Składniki odżywcze wprowadzone do drobnoustrojów gleby utrzymują się maksymalnie przez dwa miesiące. Pomidory są podlewane drożdżami raz na 30 dni, nie więcej niż trzy dodatkowe opatrunki są przeprowadzane na sezon. Jeśli zmniejszysz stężenie roztworu nawozowego, możesz wprowadzić go trochę częściej. Po pierwszym podaniu pozytywny wynik można zaobserwować trzeciego dnia, a nadużywanie nawozów nie jest zalecane.

Jak przygotować nawóz do pomidorów

Drożdżowy nawóz jest dość skutecznym nawozem dla pomidorów, ale aby osiągnąć maksymalny wynik, musisz znać dokładną recepturę na jego przygotowanie.

Przygotowanie nawozu nie zajmie więcej niż 15 minut. Drożdże do tuczenia można traktować jako alkohol i suche. Ponadto do przygotowania nawozu można użyć chleba lub bułki tartej, bułki lub ciasta drożdżowe są również odpowiednie.

Czy wiesz? Przepis na przygotowanie tuczu drożdżowego został wymyślony w latach 70. ubiegłego wieku przez plantatorów roślin z obszaru poradzieckiego, ale po pojawieniu się różnych nawozów chemicznych na rynku roślinnym zainteresowanie nim ustało.

Aby przygotować roztwór, musisz wziąć 10 litrów ciepłej wody, 10 gram suchych drożdży, 0,5 litra popiołu i 75 gramów cukru. Wszystko miksujemy i pozwalamy parzyć przez 10-15 minut. Ale w tej formie nie można użyć rozwiązania. Konieczne jest wzięcie 1 litra stężonego roztworu drożdżowego i ponowne rozcieńczenie go w 10 litrach ciepłej wody. Roztwór można wylać pod korzeń, ponieważ nie zawiera żadnych niebezpiecznych składników, które mogą spowodować poparzenie systemu korzeniowego.

Tradycyjny przepis na karmienie drożdżami różni się nieco od pierwszego. Aby przygotować ten rodzaj nawozu, należy wziąć 1 kilogram alkoholu (mokrej) drożdży i rozpuścić w 5 litrach ciepłej wody. W czystej postaci, pasza nie jest używana, ale jest rozcieńczana w stosunku 1 x 10 ciepłą, czystą wodą.

Czy wiesz? Doskonałe wyniki w uprawie pomidorów można uzyskać poprzez wylanie krzewów piwnych, ale jest to zbyt kosztowne, dlatego można go zastąpić drożdżami piekarskimi.

Również hodowcy ciężarówek często przygotowują bukiet oparty na drożdżach, znacznie poprawia wygląd roślin i zwiększa intensywność ich rozwoju. Aby zrobić garść, musisz wziąć 100 gramów drożdży alkoholowych i 100 gramów cukru, a następnie rozpuścić wszystko w trzech litrach ciepłej wody. Pokrywamy pojemnik gazą nawozową i pozostawiamy w ciepłym miejscu na 7 dni. Do podlewania roślin, produkujemy szklankę tuczu w 10 litrach ciepłej wody i dodajemy do każdej rośliny nie więcej niż jeden litr.

Jak prawidłowo nawozić pomidory drożdżami: poznaj niuanse

Spójrzmy, jak prawidłowo podlewać pomidory drożdżami. W przypadku młodych pomidorów wystarczy pół litra, a dorosły krzew powinien otrzymywać co najmniej 2 litry tuczu na raz.

Sadzonki pomidorów
Pierwsze nawożenie sadzonek pomidorów powinno odbywać się po pobraniu w ciągu tygodnia. Top dressing pomidorów po zbiorze pozwala przyspieszyć tempo wzrostu siewek, aby poprawić rozwój korzeni i ich części ziemskiej. Drugi raz jego wprowadzenie odbywa się przed rozpoczęciem kwitnienia zwierząt domowych. Udowodniono eksperymentalnie, że korzenie sadzonek otrzymujących suplementację drożdżową powstają dwa tygodnie wcześniej, a ich liczba jest dziesięciokrotnie większa.

Pamiętaj!

  • Drożdże wykazują aktywność w ciepłym środowisku, w związku z tym wprowadzanie nawożenia powinno odbywać się w dobrze ogrzanej glebie.
  • Do wprowadzenia stosuje się tylko świeżo przygotowany roztwór.
  • Nie zaleca się zbyt częstego stosowania nawozów drożdżowych.
  • Karmienie drożdżami powinno być połączone z wprowadzeniem popiołu, wypełni brak potasu i wapnia, które są aktywnie absorbowane podczas procesu fermentacji.

Wydajemy ogromne sumy na zakup drogich nawozów chemicznych, ale nie myślimy nawet o tym, że zwykłe drożdże, które kosztują tyle samo groszy, mogą przynieść nam ogromne korzyści.