Dlaczego paw rozciąga ogon?

Peacock
Pawie są największymi przedstawicielami oddziału z kurczaka, jednak w przeciwieństwie do swoich bliskich, oni, a mianowicie mężczyźni, mają niezwykłą piękność.

Były bardzo popularne dzięki długim piórom, które ujawniają się w postaci wachlarza w obszarze ogona.

Zastanówmy się, co oznaczają te pióra, a także w jakich sytuacjach te pióra “rozchylają ogon”.

Jak paw rozciąga ogon i ogon?

Każdy, kto widział te piękne ptaki, wie, że mają piękny ogon, który za nimi podąża. Jednak niewiele osób wie, że duże i gęste pióra, pomalowane na jaskrawe kolory, nie są tak naprawdę ogonem.
Peacock
Ornitolodzy nazywają tę część kijanką, która wyrasta z pleców mężczyzny. Ogon znajduje się za jasnymi piórami, służy jako wsparcie dla “wentylatora” w pozycji luźnej i wygląda zupełnie odwrotnie.

Zobacz odmiany pawi, a także dowiedz się, jak wygląda pawie i gdzie mieszka zwyczajny i biały paw.

W zależności od gatunku ptaka skala koloru przekroju jest niebieska lub zielona, ​​ale istnieją okazy ze złotym lub białym upierzeniem. Pośrodku każdego z piór jest jasne oko. Pióra są duże i gęste, długość może sięgać nawet 160 cm, w stanie otwartym “wentylator” otwiera się na szerokość 300 cm.

Powody otwierania piór

W trakcie obserwacji tych ptaków, ornitolodzy ujawnili kilka powodów, w wyniku których pawie rozprzestrzeniają swoje piękne “ogony”. Rozważ je.

Czy wiesz? Po tym jak kobieta wyraziła zgodę na związek, pawia odwraca się do jej tylnej części. Tylko eksperci wiedzą, że to przez krótkie pióra ogona i tylną część można określić wiek samca, stan jego zdrowia i siły, co robi kobieta.

Okres małżeństwa

Większość wierzy, że takie piękno jest dane mężczyźnie wyłącznie po to, aby przyciągnąć kobiety do początku wspólnego życia. Peacock rozpuszcza swojego “fana” i zaczyna tańczyć wokół pani, szeleszcząc upierzenie i umierając w spektakularnych pozach.
Peacock

Odstraszyć wrogów

W okresie godowym każdy ptak chce zająć najkorzystniejsze miejsce. Decydując się z towarzyszem, mężczyzna chce, aby była w najlepszych warunkach. Aby to osiągnąć, często musi znaleźć stosunki z innymi pawie, konkurować z nimi.

Będziesz także zainteresowany nauką hodujących pawie w domu, niż karmieniem pawi i jedzeniem pawi.

Konflikt rozwiązuje się, demonstrując świetność ogona, aż wróg wycofa się.

Rozproszenie uwagi drapieżnika

Jasny “wachlarz” ptaka jest również środkiem rozpraszającym drapieżników. Gdy zbliżają się do gniazda, pawia rozprasza drapieżniki za pomocą pięknego upierzenia i zabiera je z miejsca samicy z jajami lub pisklętami.

Ważne! W niektórych krajach uważa się, że utrzymanie domu piór pawie, do kłopotów.

Komunikacja z krewnymi

Niewiele osób wie, że szelest z piórami jest także sposobem komunikacji między pawiakami. Okazuje się, że gdy zmienia się kąt piór i mały ruch, emitują infradźwięki, którymi rozmawiają ptaki.
Peacock

Czy jest ogon w kobiecej pawie?

Jak już wiemy, że długie pióra, które odróżniają męskie pawie od kobiet, nie są ogonem, pytanie okazuje się nielogiczne. Te ptaki, niezależnie od płci, mają mały ogon, ale są krótkie i nieatrakcyjne.

Pawie są niezwykle pięknymi ptakami, szczególnie samcami, gdy za plecami ukazują wielobarwny “wachlarz”. Oglądanie ich w tej chwili jest przyjemnością!


Loading...