Dlaczego Kalanchoe nie kwitnie, co robić w tym przypadku

Kalanchoe
Każda kwiaciarnia nie reprezentuje jego kolekcji, bez tak niesamowitej rośliny jak Kalanchoe. Po zakupieniu pięknego kwiatka z dużą grupą kwiatostanów, po pewnym czasie pojawia się problem: Kalanchoe rośnie i nie kwitnie. W tym przypadku nie trzeba się martwić, ale warto zastanowić się nad przyczynami, dlaczego nasze Kalanchoe nie kwitnie i co z tym zrobić.

Dlaczego Kalanchoe nie kwitnie, co robić w tym przypadku

Większość ludzi uprawia Kalanchoe na parapecie tylko ze względu na swoje liście, które mają właściwości lecznicze i są często stosowane w medycynie ludowej. Ale Kalanchoe to nie tylko roślina lecznicza, ten kwiat ma wyjątkowe właściwości dekoracyjne. A jeśli twoje Kalanchoe nie zakwitnie, może to być wynikiem naruszenia opieki nad nim.

Aby zrozumieć, jak sprawić, by nasz Kalanchoe się rozkwitł, musimy rozważyć i rozwiązać przyczyny naruszeń jego rozwoju i rozwoju.

Dlaczego Kalanchoe się nie zakochuje, nie odkryje powodów

Powody, dla których Kalanchoe nie kwitnie, gdy rosną w domu, są duże. Na przykład, roślina może być uprawiana jako roczna hybryda, to jest używane, aby ten kwiat był dobrze sprzedającym się rodzajem, ponieważ hybryda ma bardzo duże kwiatostany i piękny wygląd. Tak więc Kalanchoe traktuje tropikalne rośliny, bardzo lubi ciepło.
Nie kwitnie Kalanchoe
Może on nie nadawać się do gleby podczas przeszczepu lub nie powstają warunki do odpoczynku. Aby zrozumieć, jak sprawić, by nasze Kalanchoe odpowiednio się zakwitło i co zrobić, jeśli Kalanchoe zostanie pociągnięte w górę po dokładnym przestudiowaniu wszystkich przyczyn.

Brak oświetlenia

Kalanchoe – roślina, która przybyła do nas z tropików i związana z sukulentami. Jednocześnie uwielbia oświetlenie i może cierpieć z powodu nadmiaru. Jasny dzień nie powinien trwać dłużej niż 10 godzin. Aby to zrobić, garnek z rośliną powinien być umieszczony na parapecie, gdzie kwiat powinien otrzymać porcje światła słonecznego przed południem, a następnie okno jest przyciemnione.

Możesz to zrobić zwykłą chusteczką lub specjalnym materiałem, przykrywając je otworem okiennym. Można również po prostu usunąć Kalanchoe w ciemnym miejscu, tworząc efekt nocy. Z dużym dniem świetlnym Kalanchoe nie rozkwita i często się rozciąga.
Kalanchoe

Ważne! Kalanchoe bardzo obawia się długiego wystawienia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych na liście, ponieważ prowadzą one do ich poparzenia, a następnie do śmierci rośliny.

Jeśli mieszkasz w zimowych szerokościach geograficznych, w krótkim dniu świetlnym, wtedy roślina przeciwnie, będzie musiała zwiększyć światło dzienne. Można to zrobić za pomocą konwencjonalnych fluorescencyjnych lub specjalnych fitolitów roślinnych.

Nieodpowiednia gleba do uprawy

Gleba dla naszych tropikalnych gości powinna być neutralna lub lekko kwaśna. Można go kupić w sklepach ogrodniczych, ale możesz to zrobić sam. Aby to zrobić, musimy wymieszać 1 część gleby liściowej z 2 częściami ziemi sodowej i dodać połowę piasku rzecznego i torfu bagiennego na podłogę.
Gleba do uprawy
Przed posadzeniem lub przesadzeniem Kalanchoe do przygotowanej przez nas gleby, należy ją umyć wrzącą wodą, w celu dezynfekcji i zapobiegania rozwojowi pasożytów. Przeszczep Kalanchoe co 2-3 lata, ale dopiero po całkowitym zniknięciu. Co zaskakujące, przeszczep jest niezbędny dla systemu korzeniowego Kalanchoe, rośnie bardzo szybko, a łodygi praktycznie nie zmieniają rozmiarów.

Ważne! Kiedy kwitnie Kalanchoe, nie zaleca się żadnego karmienia lub transplantacji!

Błędy podczas podlewania kwiatów

Ponieważ Kalanchoe jest soczyste, nie wymaga częstego podlewania. Błędne są często częste lub krótkie okresy podlewania, ponieważ garnek musi stale utrzymywać umiarkowaną wilgotność. Niewystarczająca ilość wilgoci doprowadzi do wysuszenia Kalanchoe, duża ilość wilgoci może negatywnie wpłynąć na system korzeniowy. Dlatego podlewanie należy wykonywać, gdy wyschnie górna warstwa gleby.
Podlewanie Kalanchoe
Latem podlewanie odbywa się nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu, zimą powinno być ograniczone do 1 raz. Woda do nawadniania musi być najpierw broniona przez kilka dni. Temperatura wody powinna być w temperaturze pokojowej. Zbyt gorąca lub zimna ciecz może zniszczyć roślinę.

Kalanchoe zaleca się trzymać w sypialni, ponieważ roślina oczyszcza powietrze. Chlorophytum, spathiphyllum, begonia, geranium, kaktus również radzą sobie z tym zadaniem.

Zbyt wysoka lub niska temperatura

Jeśli twoje Kalanchoe nie rozkwitnie, to może być również związane z gwałtownym wzrostem temperatury, gdy rośnie. Wybór właściwego reżimu temperatury jest jednym z najtrudniejszych zadań hodowców kwiatów, którzy uprawiają kalanchoe. Ogrodnicy, rozumiejąc, dlaczego Kalanchoe nie kwitną w domu, zwróć uwagę na reżim temperatury.

W ciepłym sezonie powinno być utrzymywane na +20 … + 23 ° С. Przekroczenie temperatury w +25 ° С już teraz może negatywnie wpłynąć na przyszłe kwitnienie naszej rośliny. Zimą roślina musi obniżyć temperaturę do +15 … +17 ° C. Roślinę zimową można umieścić na balkonie, wczesną wiosną z wyglądem pąków przenosi się do ciepłego miejsca.

Czy wiesz? Kalanchoe walczy dobrze z wirusem uchwytu, więc jego obecność w pokoju jest szczególnie mile widziana na wysokości epidemii.

Brak lub nadmiar opatrunków

Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących opatrunku górnego. Kalanchoe odpowiednie konwencjonalne nawożenie sukulentów, które można kupić w kwiaciarni. Trzeba tylko podawać ostrożnie, lepiej zredukowane dawki. Nadmiar nawozu może prowadzić do tego, że liście zaczynają przybierać na wadze, a pąki w ogóle się nie formują.
Dodatkowe nawożenie

Brak odpoczynku w roślinie

Jeśli Kalanchoe już nie kwitnie, może to być spowodowane brakiem odpoczynku. Okres odpoczynku dla rośliny jest tworzony po rozkwitnięciu pierwszego i kolejnych czasów. Aby to zrobić, należy odciąć wszystkie szypułki i umieścić garnek w ciemnym i chłodnym miejscu o temperaturze +15 … + 17 ° C przez 3-5 tygodni. Aby podlać roślinę w czasie odpoczynku, konieczne jest bardzo rzadko, nie częściej niż raz w tygodniu.

Jak sprawić, by Kalanchoe kwitł, sprawdzony sposób

Po zrozumieniu, dlaczego Kalanchoe nie kwitnie i po rozważeniu przyczyn tego stanu, możemy bezpiecznie przystąpić do prób przywrócenia kwitnienia, naszego pięknego sukulentu. Doświadczeni hodowcy znają sprawdzony sposób na uzyskanie kwitnącego kalanchoe. Aby to zrobić, zastosuj metoda stresu.

W domu można uprawiać inne sukulenty: aloes, haworthia, aichrizone, agave, nolin, sansevieru, lithopses.

Kwitnienie Kalanchoe
Roślinę umieszcza się w ciemnym miejscu, prawie bez światła przez miesiąc, najlepiej tam będzie chłodno. Podlewanie jest całkowicie zatrzymane. Pod koniec tego czasu Kalanchoe powraca do światła i spryskuje przez tydzień, stopniowo wznawiając podlewanie. Takie terapie zwykle dają doskonały wynik, trwale rozwiązując problem, dlaczego nasze Kalanchoe nie kwitnie i tylko dorasta.

Jak ożywić Kalanchoe, jak sprowokować Kalanchoe do kwitnienia

Po przeanalizowaniu wszystkich przyczyn i problemów związanych z rozwojem naszej rośliny, wiemy już, co musimy zrobić, aby Kalanchoe zakwitło i przylegało do normalnych stóp wzrostu:

  • Zawsze powinniśmy być zainteresowani sprzedawcami, jaki rodzaj odmiany kupujemy i ile razy w roku kwitnie ten rodzaj Kalanchoe.
  • Wybierz odpowiednie i wszechstronne oświetlenie dla naszej fabryki.
  • Właściwie dobieramy glebę do jej wzrostu, przeprowadzamy okresowe transplantacje i nawożenie.
  • Przeprowadzić prawidłowe nawadnianie.
  • Kiedy Kalanchoe zaczyna kwitnąć, daj mu spokój. W tej chwili nie należy przesadzać ani go nawozić.
  • Przestrzegać reżimu temperatury podczas uprawy.
Czy wiesz? Jeśli Kalanchoe zaczyna wysychać po kwitnieniu, potrzebuje pilnego usunięcia wysuszonych pędów. Nie powinieneś obawiać się szczypania punktów wzrostu na młodych roślinach. Działania te stworzą koronę naszego buszu i sprowokują jego wczesne kwitnienie.

Jeśli z jakiegoś powodu nie masz kwiatu Kalanchoe, ale masz niezbędne informacje dotyczące jego wzrostu i rozwoju, to bez żadnych problemów będziesz mógł zdecydować, co zrobić i jak najlepiej się nim zaopiekować.