Czym są cukierki dla pszczół i jak gotować je w domu?

Pszczoła
Jakość odżywiania jest jednym z ważnych aspektów pszczelarstwa, dlatego doświadczeni specjaliści używają kandi jako dodatkowego pokarmu dla pszczół, co zostanie omówione w tym artykule. Rozważmy bardziej szczegółowo, jak zrobić Candy.

Co to jest?

Najpierw przeanalizujmy, co to są cukierki. W swojej istocie Cukierki to ciasto składające się z cukru, miodu i wody. Może mieć inny kształt, inną konsystencję, ciało stosuje się głównie zimą, w pozostałym okresie jest dodatkowym źródłem odżywiania, w szczególności dla rodzin w jądrze podczas nawożenia matek.

Aby wyżywić pszczoły, użyj również sytemu miodowego.

Kandy

Ważne! Karmienie pszczół tym dodatkowym nawozem nie zwiększa liczby nowych osób pracujących w toaletach.

Jak gotować?

Przygotuj karmienie dla pszczół – wymaga dużego nakładu pracy, ponieważ ilość składników jest wystarczająco duża, warto więc wymieszać wszystkie składniki z urządzeniami kuchennymi. Rozważmy przepis na przygotowanie słodyczy dla pszczół.

Ten film pokazuje proces gotowania.

Niezbędne składniki

Podstawą słodyczy (pokarm dla pszczół) jest mąka – siać, aby uzyskać czysty produkt. Przede wszystkim musisz przygotować cukier, zamieniając go w proszek, a następnie przejść przez sito. Jest to warunek obowiązkowy, w przeciwnym razie twoja przynęta będzie miała wyjątkowo solidną formę.

Miód powinien być wyjątkowo świeży, który nie miał czasu na krystalizację. Jeśli go nie ma, należy go przepuścić przez łaźnię wodną (powinna być miękka). Dodatek wody tworzy całą masę, ponieważ możliwa jest regulacja kształtu – miękka, lepka lub twarda.

W pszczelarstwie będziesz potrzebował wosku, miodarki, ula (wieloryb, alpejski lub ula Dadana), które możesz zrobić sam.

Krok po kroku ze zdjęciem

Kolejne zdjęcia pokazują, jak gotować stopniowo, krok po kroku, słodycze dla pszczół.

  • Zasypiamy w pojemniku lub pojemniku przez sito z mąki.
  • Następnie podgrzej miód, wymieszaj w oddzielnym talerzu.

Podgrzej miód

  • Następnie wlać rozgrzany miód do pojemnika z mąką.
Czy wiesz? Jeśli jesienią będziesz gotować cukierki, to może wytrzymać do wiosny.

Dodaj miód do mąki

  • Dodaj cukier w proszku z góry.

Dodaj cukier w proszku

Czy wiesz? W kandi można dodawać specjalne leki zapobiegające chorobom owadów.
  • Dokładnie wymieszać, aż poczujesz, że nie ma już zmętnienia mąki i pojawiła się lepka mieszanka.

Mieszanie

Różne rodzaje miodu różnią się właściwościami. Dowiedz się więcej o właściwościach wapna, akkuraevogo, nostrzyka, gryka, akacja, kasztan, fatselievogo, espartsetovogo, kolendra, głóg i miód chernoklenovogo.
  • Z mieszaniny powstają gęste grudki o wadze około 1 kg.

Kandy

Jak dać pszczoły Candy

Karmienie pszczół jest bardzo proste – musisz umieścić karmienie na ramie. Mianowicie: ugotowane kawałki są zawijane w folię lub papier (woskowany lub pisany), po czym otwór przebija się przez folię (około jednej czwartej).

Następnie otwartą część należy umieścić bezpośrednio na ruszcie, co jest potrzebne, aby nawóz nie znajdował się między ramami. Teraz otwórz ul, umieść kratę nad pszczołami, przykryj ją płótnem, dzięki czemu ta kratka będzie całkowicie zamknięta od góry, a owady będą miały bezpośredni dostęp do żywności.

Dowiedz się także o tym, czym jest taki pszczelarz, jak powstrzymać roje pszczół, funkcje pszczół i dronów, jak wyrywać królowe pszczół.

Jeśli w ulu nie ma miejsca na żywność, można użyć karmienia przygotowując je z talerzami. Procedurę nawożenia należy przeprowadzać niezbyt często, ponieważ przeszkadza ona owadom i tym samym zaburza ich życie. Weź pod uwagę także temperaturę, w której jedzenie jest karmione – w ostrych przymrozkach nie zaleca się tego, ale w omshanika robi się to w dowolnym momencie.
Karmienie pszczelich pszczół

Ważne! Kupując opatrunek sklepowy, należy zwrócić uwagę na jego twardość – zbyt twardą, może to zaszkodzić koloniom pszczół, ponieważ nie są w stanie go przetworzyć.

Uprawa pszczół nie jest zadaniem tak trudnym, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, ale wymagać będzie staranności i uwagi, w szczególności od żywienia. Owocny dla ciebie w sezonie!


Loading...