Czym jest miód i do czego jest przydatny?

KochaniePrawdopodobnie każdy zna zwykły miód kwiatowy, do którego przywykliśmy leczyć przeziębienie i po prostu jeść jak przyjemny, słodki deser. Jednak nie zawsze produktem pszczelarstwa jest przetworzony nektar, a oprócz kwiatu jest inny rodzaj miodu – padevoy. Dowiedzmy się, jak się okazuje, jak się różni i jakie korzyści przynosi organizmowi.

Czym jest ten miód i czym różni się od kwiatu

Podczas upałów rośliny przestają produkować nektar, a pszczoły są zmuszone do przejścia rosy miodu, powstały na liściach i pniach drzew, krzewów i innej roślinności. Miód z Padewood
Również w przypadku jest spadziak – wybór niektórych owadów, które żyją na roślinach – mszyce, chervets, miód, bloki liścia.

Ważne! Upadek miodu lub jego domieszki określa się metodą wapienną. W tym celu jedna część produktu jest mieszana, jedna część wody destylowanej i dziesięć części wody wapiennej i podgrzana do wrzenia. Jeśli jest co najmniej część miodu, płatki powinny wypaść.

Źródła zbierania

Produkt ma dwa źródła:

 1. Warzywo. Jego źródło – spadziaczek – słodkawy lepki płyn, który pojawia się na roślinach pod wpływem dużych zmian temperatury. Ma dość prosty skład: woda i cukier winogronowy lub trzcinowy. Miód ten jest szkodliwy dla pszczół i nie można go pozostawić w ulu na zimę.
 2. Zwierzę. Pochodzi z spadzi – słodkiego płynu, który jest izolacją owadów żywiących się sokiem warzywnym. Pojawia się na pniach, liściach krzewów i drzew, ma bardziej złożony skład: woda, cukier, białka, guma i inne substancje.

Rosa miodu

Jak powiedzieć: karta miodowa

Aby uzyskać produkt naprawdę wysokiej jakości, powinieneś znać kilka funkcji:

 • okres gromadzenia – latem i wczesną jesienią w wysokich temperaturach wiosenne zbiory zwykle miesza się ze zbiorem kwiatów;
 • zapach – nieobecny lub ledwo wyczuwalny, bez odcieni kwiatowych;
 • kolor – ciemne (brązowe lub brązowe), możliwe są zielonkawe odcienie, jasny brąz jest niezwykle rzadki;
 • smak – bardzo słodki bez posmaku, słód może być wyczuwalny i trochę gorzki;
 • czas krystalizacji – przedłuża się, wskutek czego tworzy się ziarnisty osad i lepki produkt na powierzchni, poddaje się kwaśnieniu;
 • lepkość – Mocny, w połączeniu z wyraźną lepkością.
Czy wiesz? Miód może zachować swoje cenne właściwości przez bardzo długi czas. Odkrywając amforę z miodem kwiatowym, odkrytym podczas autopsji grobu Tutanchamona, eksperci stwierdzili, że cenne właściwości produktu pozostały praktycznie niezmienione.

Skład chemiczny

Po pierwsze, na skład produktu wpływa jego pochodzenie. Tak więc na zachodzie Europy większość miodu spadzistego otrzymuje się z spadzi, więc jest tak bogata, jak to tylko możliwe, z użytecznych substancji i jest ceniona nawet powyżej zwykłego kwiatu.

Zalecamy, aby przeczytać o różnicach i lecznicze właściwości różnych rodzajów miodu: słonecznika, gryka, wapna, kasztanowy, akkuraevogo, espartsetovogo, nostrzyka, fatselievogo, chernoklenovogo, rzepakowy, kipreyny, bawełna, Diagilewa, kolendra, głóg, o strukturze plastra miodu, maja, dziki, góry, z mleczko pszczele.

Na naszym terytorium najczęstszym źródłem tego produktu jest podkładka, dlatego jest uważana za mniej wartościową i niezbyt popularną.
Miód z Padewood
Średnio skład produktu charakteryzuje się następującym współczynnikiem:

 • fruktoza i glukoza – ponad 65%,
 • sacharoza – 15%,
 • polisacharydy – 11%,
 • białka – około 3%,
 • minerały – do 1%,
 • woda, inne substancje – reszta.

Otrzymany z spadzie miodu o wysokiej zawartości mikro- i makroelementy, jest dziesięć razy więcej niż zwykle potasu produktu kwiatowego.

Miód, który był źródłem owadów, zawiera około 11% białek, kwasów i dekstryn, czyli trzy razy więcej niż w kwiatach.

Ważne! W miodzie nie ma fitoncydów, które odróżniają nektar i pyłek kwiatów i posiadają właściwości antybiotyków. Produkt łatwo wchłania wilgoć i przy dużej ilości dekstryn szybko zamienia się w kwas.

Zawartość popiołu lotnego w produkcie jest ośmiokrotnością koloru miodu. Zawiera duże stężenie potasu, żelaza, manganu, magnezu, fosforu, azotu, wapnia, jodu i cynku.
Miód z Padewood
Skład witamin: witamina C, niacyna, kwas pantotenowy, laktoflawina, pirydoksyna, kwas foliowy.

Jako cukry, głównie disacharydy, które nadają mu gęstą i ściągającą strukturę, słabo rozpuszczalne w środowisku wodnym, działają.

Dowiedz się, jak sprawdzić miód na naturalność i stopić kandyzowany miód w domu.

Przydatne właściwości

Miód padome ma wiele niezwykłych cech, a mianowicie:

 • wysoka zawartość potasu jest przydatna w pracy układu sercowo-naczyniowego: wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia krążenie krwi;
 • Wysycenie witaminy B pomaga zapobiegać bezsenności, nadmiernemu wysiłkowi i korzystnym wpływom na układ nerwowy;
 • kompleks białek, aminokwasy i enzymy w zwierzęciu paddy pomaga rozwiązać problemy związane z przewodu pokarmowego, wątroby, pęcherzyka żółciowego i trzustki;
 • właściwości przeciwutleniające przyczyniają się do eliminacji toksyn i innych szkodliwych substancji z organizmu;
 • kompleks cennych mikroelementów pozytywnie wpływa na ruchliwość jelit;
 • duża ilość potasu, wapnia i fosforu przyczynia się do wzmocnienia tkanki kostnej;
 • produkt stymuluje obronę organizmu, pomaga w rehabilitacji po urazach i wypadkach;
 • w maseczkach na twarz poprawia odżywienie skóry, łagodzi obrzęki i redukuje zmarszczki;
 • okłady zmniejszają widoczność cellulitu, powodują, że blizny i rozstępy są mniej widoczne.

Miód z Padewood

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Pomimo wielu cennych właściwości miodu spadziowego, nie zapominaj o jego potencjalnej szkodliwości. Ostatnio alergia na produkty pszczelarskie jest dość powszechna. Głównie w strefie ryzyka są dzieci i osoby o obniżonej odporności. Powinny być szczególnie ostrożne z produktem i wstępnie przetestować reakcję organizmu na niego.

Sztuczny miód bez udziału pszczół można przygotować w domu przy pomocy cukru i mleczu, dyni, arbuza, szyszek.

Osoby z nadwagą lub cierpiące na cukrzycę powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem produktu. To samo dotyczy osób z poważnymi lub przewlekłymi chorobami.

Aby temu zapobiec, warto używać 1-2 łyżek miodu dziennie i nie zapominaj, że obróbka cieplna obniża wartość produktu, więc lepiej je jeść w swojej surowej postaci. W razie potrzeby można go dodać do ciepłej herbaty (temperatura do 50 stopni Celsjusza).

Czy wiesz? Słynne wyrażenie “miesiąc miodowy” ma norweskie pochodzenie. Faktem jest, że w tym kraju zwyczajowo używano miodu i napojów na jego bazie w pierwszym miesiącu po ślubie.

Wideo: co to jest miód padem

Niestety, niektórzy nie lubią miodu padego, uważając go za “drugorzędny”. Jednak pomimo skromnego smaku, jest to bardzo wartościowy produkt, który ma korzystny wpływ na organizm człowieka. Nie zaniedbuj tej cudownej naturalnej medycyny i bądź zdrowy!