Czy mogę trzymać kurczaki na balkonie?

Kurczaki na balkonie
Układanie warstw na balkonie na pierwszy rzut oka wydaje się dziwnym ćwiczeniem. Ale jeśli dokładnie przestudiujesz to pytanie, okazuje się, że kury mogą żyć w takich warunkach przez długi czas i regularnie odmłodzić swoich właścicieli świeżymi jajami. Dowiedz się z artykułu, jak poprawnie zorganizować ten proces.

Czy to możliwe

Utrzymanie kurcząt na balkonie wymaga pewnych przygotowań i kosztów. Będziesz musiał rozwiązać następujące pytania:

 • zakwaterowanie;
 • oświetlenie;
 • izolacja akustyczna;
 • ogrzewanie;
 • żywność.
Zobacz niuanse utrzymania domu i domu.

Część finansowa to koszt zakupu ogniw, urządzeń oświetleniowych i grzewczych, a nawet warstw. Jeśli te obawy Cię nie przerażają, to zawartość kur w mieszkaniu miejskim jest całkiem możliwa.

Dobór kurcząt

Aby utrzymać się na balkonie, najlepiej wybrać wysoko wydajne i ciche skałki, które nie wymagają dużo wolnej przestrzeni.

Ważne! Optymalny wiek zakupu młodych zwierząt do konserwacji na balkonie wynosi 1 miesiąc. Do początku produkcji jaj kura będzie mogła w pełni przyzwyczaić się do siedliska.

Leggorn

Ptaki te mają wyjątkową zdolność łatwego przystosowania się do każdych warunków. Nie boją się bliskich komórek i braku spacerów na świeżym powietrzu. Zalety warstw tej rasy – wczesne dojrzewanie (legginsy zaczynają być przenoszone już za 5 miesięcy) i wysoka wydajność (przez rok kurczak daje około 260-300 jaj).
Leghorn rasy

Dowiedz się więcej o osobliwościach hodowli ras leggornów.

Haysex Brown

Przedstawiciele tej rasy, ze względu na spokojne usposobienie, mogą stać się idealnymi mieszkańcami balkonów. Są flegmatyczne i nie wymagają wiele uwagi.

Zaletą tych kur niosek jest wysoka produktywność: przez rok, brązowy siano kurczaka może dać do 350 jaj. Ptaki te są przyciągane nie tylko ilością, ale także jakością jaj – są bardzo duże, a waga jednego jaja może osiągnąć 70 gramów.
Haysex Brown

Przeczytaj o niuansach hodowli kurcząt rasy Haysex Brown.

Rasa Kuchinskaya

Te kurczęta są naprawdę “ciche”. Są bezpretensjonalni w jedzeniu i prawie nie wydają głośnych dźwięków. Chociaż ich wydajność w porównaniu z dwoma poprzednimi gatunkami pozostawia wiele do życzenia – tylko 180-200 jaj na rok.
Rasa Kuchinskaya

Czytaj więcej w szczegółach z rasa Kurczak Jarmile Kuchinskaya.

Spis treści

Wydajność warstw zależy nie tylko od rasy, ale także od diety i warunków ich utrzymania. Aby osiągnąć wysokie wyniki, należy zapewnić pierzastym mieszkańcom balkonu dobre warunki życia.

Przeszklenie balkonowe

Kurczęta nie tolerują mrozów, dlatego zanim zaczniesz niosek, upewnij się, że zadbałaś o przeszklenie balkonu. Temperatura powietrza zimą nie powinna spaść poniżej 5 ° C, wartości ujemne nie są dozwolone.

Ważne! Ptaki mogą łatwo zamarznąć nawet przy niewielkim mrozie, ponieważ w zamkniętych klatkach są pozbawione możliwości swobodnego poruszania się.

Kurczaki na balkonie

Oświetlenie

Aby zachować kury nioski, należy zapewnić im wystarczającą ilość światła słonecznego – co najmniej 16-17 godzin dziennie. Kompensację za jego brak w okresie zimowym można uzyskać za pomocą specjalnych lamp, których nabycie należy załatwić z góry. Jednocześnie ważne jest zapobieganie przegrzewaniu się kurczaków latem – należy je chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Klatka

Komórki do trzymania kurcząt na balkonie mogą być wykonane samodzielnie lub zakupione gotowe z karmników i pijących. Druga opcja jest bardziej opłacalna, ponieważ koszty własnych komórek są znaczące.

Radzimy, aby dowiedzieć się, jak zawrzeć kurczaki w klatkach i czy możesz samemu zrobić klatkę.


Klatki na warstwy mogą być drewniane lub metalowe.
Lepiej jest dawać pierwszeństwo metalowi, ponieważ pod taką klatką jest używana specjalna paleta do zbierania ściółki. Ułatwia to proces czyszczenia kurcząt.
Korzystne są metalowe ogniwa z paletąKorzystne są metalowe ogniwa z paletą
Komórki są ułożone jedna na drugiej, co oszczędza cenną przestrzeń na balkonie.

Czy wiesz? W Ameryce Południowej jest kurczak egzotycznej Araucany, która niesie niebieskie jajka.

Zasilanie

Pełnowartościowa dieta pomoże opierzonym mieszkańcom balkonu utrzymać ich wydajność i uniknąć chorób przez długi czas. Musisz nakarmić misia:

 • ziarno (pszenica, jęczmień, proso);
 • rośliny okopowe (marchew, buraki);
 • dodatki mineralne (mączka z mięsa i / lub ryby, muszla).

Posiłek z kurczaka

Pomocne wskazówki

Kurczaki na balkonie nie powinny powodować dyskomfortu u innych mieszkańców domu. Dlatego:

 • organizuj codzienne czyszczenie komórek, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu;
 • zadbać o izolację akustyczną lub poprowadzić kury nioski bez koguta – więc hałas będzie znacznie mniejszy;
 • Chroń kurczaki przed wizytami dzikich ptaków: w tym celu glazuruj balkon i nie zapomnij o moskitierze.

Kurczaki na balkonie – dobre rozwiązanie dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie i chcą jeść żywność ekologiczną. Nawet w warunkach mieszkania w mieście, kury nioski mogą czuć się całkiem swobodnie, jeśli podchodzą do kwestii ich rozmieszczenia w sposób odpowiedzialny.

Recenzje

Tylko więcej niż dwa nie likwidują i nie czyszczą częściej, a potem będzie nieprzyjemny zapach. W zeszłym roku miałem takie złe doświadczenia z kurami. 15 sztuk mieszkało na loggii w dwóch miotaczach przez 1,5 miesiąca, wszystko śmierdziało w mieszkaniu, chociaż było czyszczone 2 razy dziennie, a okno było uchylone.

KSLav
http://dv0r.ru/forum/index.php?topic=12666.msg1083859#msg1083859
W “głodnych” latach 90-tych z wielu balkonów przyniesiono ku-ka-re-ku. I poddałem się perswazji dziecka: kupiliśmy mu dwie małe żółte grudki. Po chwili sąsiedzi zaczęli się uśmiechać z zainteresowaniem: kiedy je zjemy. Ja sam nie jestem szczęśliwy – zdałem sobie sprawę, że jest za późno – te infekcje, koguty, krzyczą jak katechumeni. A jeśli z daleka, nawet przyjemnie jest usłyszeć, a następnie z najbliższych mieszkań – strzeż się! Na szczęście mamy złapanego jednego kurczaka.

I z tego punktu widzenia kogut jest tylko źródłem hałasu, a wszystko płynie … Zaczyna krzyczeć dużo wcześniej niż “właściwy” czas. Ale nie pamiętam problemów z błotem lub smrodem od dwóch kur.

ar-glitch
http://forum.ozpp.ru/showpost.php?s=4907d0a494adfe00c92ce4b9bfb3d95ep=2152111postcount=16