Czy króliki mogą dać cukinię i dynię?

Cukinie
Obietnica dobrego zdrowia, dobrego samopoczucia, wysokiej wydajności to odżywianie zwierząt. Wielu hodowców królików ma pytanie dotyczące cukinii w diecie zwierząt. Niewątpliwie cukinia to niedrogi i użyteczny produkt, ale możliwość karmienia królików wielu właścicielom budzi wątpliwości. Aby dowiedzieć się, czy te warzywa są przydatne dla twoich uszu, w jakich ilościach iw jakim wieku – czytaj dalej.

Czy to możliwe, aby króliki mogły zgniatać?

Cukinie odnoszą się do soczystych pasz (części roślin i owoców o wysokiej zawartości wody w składzie). Wiadomo, że soczyste pasze są niezwykle ważnym składnikiem diety lęgniowców.

Dlatego nie tylko można podawać ten produkt królikom, ale jest to po prostu konieczne dla normalnego zdrowia i rozwoju. Wprowadzenie cukinii do diety pomoże jej bardziej zróżnicowaną, witaminizowaną. Cukinia pasza może być zarówno gatunkiem ozdobnym, jak i rolniczym.

Czy wiesz? Brytyjczyk Alberto Marantonio wychował cukinię, która w rezultacie wpadła do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najdłuższa cukinia na świecie. Jego długość była tylko nieznacznie mniejsza niż wzrost rolnika – 160 cm!

Cukinia jest bogata w kwas askorbinowy (C), witaminy B6, B9, PP i K, ilość zawartych w nim minerałów jest znikoma. Ale warzywo zawiera również błonnik i kwasy organiczne.
Czy króliki mogą otrzymać cukinię
Zastosowanie produktu w diecie królików:

 • normalizuje aktywność układu sercowo-naczyniowego;
 • ma działanie przeciwutleniające;
 • stymuluje procesy hematopoezy;
 • normalizuje aktywność układu nerwowego.

Zastosowanie dyni zwiększa strawność innych produktów spożywczych.

Zasady żywienia

Dzięki możliwości włączenia produktu do diety, uszy są uporządkowane. Teraz ważne jest, aby zrozumieć, w jakim wieku najlepiej jest wprowadzić soczyste warzywo, a także w jakiej ilości. Nie mniej ważne jest przetwarzanie produktu lub jego brak.

Dowiedz się, czy można podać króliki: buraki, olej rybny, kubki, piołun, pokrzywy, otręby, zboża, chleb, dynia, kukurydza.

Od jakiego wieku

Aby zapoznać dzieci z cukinią najlepiej od 1,5 do 2 miesięcy. Do tego czasu ich układ trawienny został już odpowiednio zaadaptowany i wystarczająco mocny, by bez problemów prowadzić soczysty pokarm. Jednak niektórzy hodowcy królików wolą odłożyć znajomość produktu do wieku czterech miesięcy.
Czy króliki mogą otrzymać cukinię

Jak dawać

Przed karmieniem dorosłych, squash powinien być dokładnie oczyszczony z ziemi i brudu, spłukany, skóra nie odcina. Podanie warzyw jest konieczne w surowej postaci. Króliki z apetytem jedzą jako w pełni dojrzałe owoce i lekko niedojrzałe.

Dla wygody cukinia można pokroić na małe plasterki lub kostki. Aby nakarmić dzieci, owoce można obrać, a zbyt wiele zbyt dojrzałych okazów można oczyścić z nasion.

Ważne! Przy nadmiernym spożyciu soczystej paszy można rozpocząć biegunkę, wzdęcia i nierównowagę mikroflory jelitowej. Aby zapobiec zaburzeniom trawienia, musisz przestrzegać stawki dziennej.

Jeśli chodzi o dawkowanie, hodowcy królików uważają, że soczyste pasze w porcji lisa powinny wynosić około 200 g na dzień. Ta część może zawierać tylko cukinie, ale bardziej przydatne będzie mieszanie ich z innymi warzywami (dynia, ziemniaki, marchew), przynosząc całkowitą masę do 200 g.

Pomimo ogromnej korzyści z warzyw, surowo zabronione jest przenoszenie królika na dietę cukinii, ponieważ jeden rodzaj produktu nie będzie w stanie zaspokoić zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze. Czy króliki mogą otrzymać cukinię

Czy królik dynia i cukinia?

Wychodząc z powyższego, dynia nie jest również zabroniona królikom, a połączenie “cukinia + dynia” jest dość powszechne i użyteczne. Jeśli cukinia podawana jest tylko w surowej postaci, dynia może być nadal ugotowana i zmiażdżona, szczególnie dla królików. Dla małych królików można podać dynię z 3 miesięcy.

W pokruszonej postaci może być dodawany do połączonego paszy, zwiększając tym samym ich wartość odżywczą i smakowitość dla zwierząt. Przydaje się dorosłym jeść pestki dyni w celu zapobiegania inwazji robaków, zwłaszcza, że ​​króliki chętnie przyjmują je.

Włączenie dyni do diety poprawia jakość wełny, stymuluje trawienie. Stosowanie dyni przez samice przyssawek zwiększa następnie produkcję mleka, żywotność potomstwa.

Czy wiesz? Jedzenie w jelicie królika może trwać do 5 dni lub dłużej. Mięsień jelita jest bardzo słaby, dlatego tylko stale napływające nowe jedzenie może przepchnąć starą żywność do wyjścia. Ze względu na słabe mięśnie królika nie rozwinął się odruch wymiotny.

Dynia jest doskonałym produktem na okres tuczu królików, który zbiega się z okresem zbiorów (wrzesień-październik). Wierzchołki dyni można również podawać do uszu, najpierw siekając i zalewając wrzącą wodą. Ale musisz wprowadzić stopniowo do diety. Czy to możliwe, aby króliki dyszyły

Co jeszcze możesz dać królikom

Ponieważ króliki są roślinożercami, mogą być karmione ogromną ilością produktów roślinnych. Poniżej znajduje się krótka lista tego, co uszy mogą jeść z przyjemnością:

 1. Od połowy wiosny do połowy jesieni podstawą racji jest uszy zielona pasza. Ten roślin strączkowych i traw, liście i wierzchołki roślin okopowych pastewnych (koniczyny i lucerny, kukurydzy, owsa i żyta zieleni, zieleni buraków i ziemniaków). Zielone pasze podawane są w czystej postaci lub w składzie mieszanin.
 2. Szorstka pasza (25% diety). Ta grupa jest bogata w błonnik: gałązki, siano, ziołową mąkę. Takie karmy są podawane jako niezależne pokarmy lub w postaci pałeczek (mączka zielna).
 3. Koncentraty (30-40% diety). Są to żywienia o wysokiej wartości odżywczej: zboża i fasola, ciasta i mączki, mączka rybna i kostna. Niektóre karmy dla zwierząt mogą być dostarczane w całości lub w postaci rozdrobnionej, bez leczenia (owies, jęczmień), a inne jest koniecznie namaczać (ciasto i mąkę, kruszone zboża, otręby pszenicy).
Ważne jest, aby wiedzieć: w żadnym wypadku nie można karmić królików.

Co mogę dać królikom?

Pomimo ogromnych zalet warzyw w diecie królików, niektóre z nich są surowo zabronione dla uszu:

 • czerwona kapusta;
 • czerwone buraki;
 • ogórki;
 • pomidory;
 • cebula;
 • rzodkiew;
 • młode lub ze śladami zielonych ziemniaków;
 • oberżyny.
Ważne! Króliki są «surowi wegetarianie, ponieważ obecność produktów w diecie zwierząt, w tym produktów mlecznych, nie jest dozwolona. Jako suplement mineralny możliwa jest niewielka ilość mączki mięsno-kostnej.

Tak więc cukinia w porcji uszu jest bardzo cennym i użytecznym produktem, również bardzo przystępnym cenowo w naszym regionie. Najważniejsze przy karmieniu królików tym produktem jest przestrzeganie normy, aby nie zaszkodzić układowi trawiennemu. Cukinia i dynia to doskonałe produkty, aby wzbogacić, zdywersyfikować dietę i wzmocnić zdrowie zwierząt.

Czy można jeść króliki cukinii: wideo

Recenzje

krok po kroku i cukinia można i zielona trawa. W klatce zawsze powinno być siano, raz lub dwa razy dziennie, położyć trawę lub cukinia w partiach, tak, że mają one spożywane w ciągu pół godziny, a potem niech siano zacięty ponownie, najważniejsze, że nie jest sprelo, ale w upale to bardzo szybko. Wielu ma zdanie, gdy zielone warzywa muszą zginąć, wprowadzenie do diety w dodatku do Seno, przeciwnie, korzystnie wpływa na zdrowie królika.
lewkrol
http://krol.org.ua/forum/17-145-206888-16-1402516650
Jest to możliwe, ale moje surowe nie jedzą. Pocieram kawałki razem ze skórą, miąższem i nasionami, gotuję, mieszam z mieszaną paszą lub gotowanymi ziemniakami i paszą. Odmiana pomarańczy z dyni bogata jest w karoten, nasiona dyni – doskonałe przeciw robakom
Tatiana_K
http://krolikovod.com/phpforum/viewtopic.php?t=270#p25262


Loading...