Co karmić pawie w domu

Peacock
Być może najpiękniejszy ptak na świecie musiał zobaczyć wszystkich. Ale oczywiście to piękno można znaleźć tylko w niektórych regionach na subkontynencie indyjskim i pobliskich wysp, ale w ogrodach zoologicznych i prywatnych gospodarstw domowych pawie są uprawiane niemal na całym świecie.

Mówiąc o tym, dlaczego ludzie rodzą się tych ptaków, pamięta film „Białe słońce pustyni”, gdzie ospały bezczynność były celnik Vereshchagin chwali się, że przygotował mu pawie.

«Pawie, mówisz?„- to slogan z filmu Sukhov używany gdy chcemy podkreślić bezsensownego luksus spoczywa na laurach minionej świetności i obojętności wobec wszystkiego, co wymaga zdecydowanych działań.

Istnieje również bardziej prozaiczny powód, by hodować pawie – ich mięso jest zjedzone, a niektórzy nawet wierzą, że z wszelkiego rodzaju kurczaków lub innych drobiu nie ma nic smaczniejszego niż pawi.

Czy wiesz? Prawdopodobnie w degustacji pawi Jest coś szczególnie arystokratyczny, dlatego kiedyś ulubionym pokarmem królów francuskich, zdobione tabeli w najbardziej luksusowych ucztach w średniowiecznej Europie, a dziś jest serwowane w jednej z najmodniejszych restauracji w Londynie.

Jeśli czujesz arystokratę lub rosną kurczaki ty wydaje się zbyt nudne, a wśród wszystkich członków drobiu zdecydowaliśmy się zatrzymać na egzotyczne, należy dokładnie zrozumieć, jak dbać i co nakarmić pawie, więc nie czują się gorzej niż przyroda.
Peacock

Można również rozwijać tych ras kurczaka jak w domu: Wyandotte czarnych brodatych kur, kurcząt Sussex, Faverolles kurczaka, Adler srebrzyste kurczaki, kury Rhode Island, kurczaki, kury rasy Połtawa Minorka, andaluzyjskie niebieskie niosek, orpington kurcząt Kuczyński rocznicę, Leghorn kurczaki, Kochinchina, Brahma, ZAGORSKY kurczaki łososia.

Wybór jedzenia w domu: badamy cechy

Podnosząc dietę dla tych egzotycznych ptaków, należy starać się jak najwięcej, aby przybliżyć to, co pawie jedzą w ich naturalnym środowisku.

Czy wiesz? Pawie są wszystkożerne. W przyrodzie, to ptak zjada jak rośliny (nasiona, jagody, drzew owocowych i pędy roślin i pawie w Indiach nie przestać spożywać młode pędy na boisku) i karma dla zwierząt. Oprócz robaków i innych bezkręgowców, te duże ptaki często polują na małe gryzonie, a nawet węże.

Na tej podstawie, w przypadku zakupu paw nie był wyświetlany w gospodarstwie, trzeba mieć dobrą okazję, powodując jego diety do bardziej odpowiedniego i niedrogich produktów spożywczych stopniowo dla nas, bo w przeciwnym razie można spowodować poważne szkody dla zdrowia ptaka, czy jest to po prostu odmawia niezrozumiałe dla niej żywność.
Peacock
Ilość mikroelementów i witamin niezbędnych dla pawi można i należy dostosować za pomocą specjalnych dodatków paszowych, aby ptaki były zdrowe, aktywne i pełne energii.

Ważne! Zarówno brak, jak i nadmiar jedzenia są równie niebezpieczne dla zdrowia pawia.

Podstawa żywienia pawia w domu tworzą paszę zbożową, ale jeden posiłek na dzień (najlepiej rano lub na lunch) może być różny od ziarna, dając ptakowi mieszaninę pokarmów pozostałych z twojego stołu.

Odpowiedni suchy chleb, bułka tarta, gotowane ziemniaki, różne zboża. Jedzenie mięsa bądź pewny musi być obecny w diecie pawi; Oprócz owadów, wszystkie rodzaje larw i dżdżownic (jeśli nie można znaleźć takich zwierząt w danym kraju, można go kupić w sklepach zoologicznych lub w sklepach dla rybaków), co dwa tygodnie powinni otrzymać pawie mielona wołowina.
Jedzenie pawia
W ciepłym sezonie ptak musi koniecznie dodawać świeże zielenie do jedzenia, bardzo dobrze jest włączyć takie dodatki do diety pawi i zimą. Ponadto ptak musi otrzymać niewielką ilość soli kuchennej.

Aby utrzymać poziom wapnia w ciele drobiu, powinno zawsze ma dostęp do możliwości żywo z kredy, drobnego żwiru, jesionu (brzoza jest lepszy) gaszonego wapna i innych substancji, jest źródłem tego podstawowego składnika mineralnego.

Ważne! Jakakolwiek nowa żywność musi być trochę podana na początku, aby jej żołądek i receptory smaku były łatwiejsze do dostrzeżenia niezwykłych pokarmów.

Aby ptaki były zdrowe, ścisła dieta: nie możesz dać jedzenia swoim zwierzętom, kiedy im się podoba. Bardzo ważne jest również zapewnienie, aby żywność była świeża, nie zawierała śladów pleśni ani zgnilizny, a także brudu i obcych zanieczyszczeń.
Paw jedzenie chleba
Ziarno należy wstępnie przesiać, umyć i dokładnie osuszyć. Owsianka powinna być maksymalnie przedwczoraj, jeśli jest przechowywana w lodówce (ale przed karmieniem, żywność powinna być ogrzana do temperatury pokojowej).

Niektórzy hodowcy karmią ptaka dwa razy dziennie, inni – trzy razy. Skoncentruj się na własnych uczuciach i stanie zwierząt domowych i wybierz najbardziej odpowiedni dla siebie harmonogram.

Ale karmienie wieczorne powinno zawsze składać się z suchej karmy, aby płynny pokarm nie pozostawał w korytach i nie psuł się. Jeśli zauważysz, że karmniki są całkowicie puste w nocy, możesz dodać im trochę ziarna.
Pawie pawie pawie i sam paw jedzą okruchy chleba
Ale wypełnij koryto suwakiem nie powinno być, w przeciwnym razie żywność będzie się rozpraszać w kurniku i zatkać ściółkę.

Czy wiesz? Zaskakujące jest to, że pawi jest najbliższym krewnym kur, chociaż, biorąc pod uwagę jego jaskrawe upierzenie, porównanie to może wydawać się obraźliwe. Aby nieco złagodzić zakłopotanie, powiedzmy, że paw jest największym reprezentantem wszystkich chórów.

Osoby pijące w pawie powinna być zawsze świeża woda, aw czasie upałów jest to konieczne, aby zmienić go co najmniej dwa razy dziennie, a nawet częściej, jeżeli jest to konieczne, tak, że nie stać i nie infekują bakterie psucie.

Dzienna racja: stawka dzienna

W normalnym stanie jeden zdrowy dorosły pawi powinien spożyć około 600 gramów jedzenia w ciągu jednego dnia, z czego około około 10%, na warzywach korzeniowych, owocach i warzywach – 25%, na zmiażdżonym ziarnie – 10%, na zielonych – 10%, reszta – mieszaniny mąki.
Peacock
Warunkowo w diecie ptaka stosunek zielonej żywności i koncentratów powinien wynosić w przybliżeniu 2: 1.

Na przykład w okresie jesienno-zimowym porcja pawia może być wykonana w następujący sposób:

  • ziarno owsa lub jęczmienia – 40 g
  • rozdrobnione ziarno kukurydzy – 50 g
  • mączka ziołowa (najlepsza lucerna) – 50 g
  • odpady z ziarna lub mieszanki mąk – 90 g (można dodać trochę makuchów)
  • marchew, ziemniaki lub inne rośliny okopowe – 45 g
  • mączka mięsno-kostna, nabiał, mielone mięso – 6 g
  • siano, tarte warzywa i owoce – 50 g
  • olej rybny lub drożdże – 3 g
  • dodatki mineralne (kreda, sól kuchenna) – 3 g

Właściwy dobór diety dla egzotycznego ptaka ma wielkie znaczenie, ponieważ z tego, co karmi pawia, zależy to bezpośrednio od tego, jak wygląda.

Właściwe przygotowanie ciała do pawie do odtworzenia

Jak tylko dni zaczną się wydłużać, a początek wiosny zacznie odczuwać w powietrzu, pawie mają decydujący okres – przygotowanie do reprodukcji.
pawie
W tej chwili organizm ptaka potrzebuje dodatkowego wsparcia, więc dieta wymaga pewnej korekty w kierunku zwiększenia odsetka pokarm białkowy, a także wzbogacenie ciała wyczerpanego po zimie koniecznymi witaminami.

Redukujemy o 40% ilość stałego ziarna na rzecz odpowiedniego wzrostu liczby korzeni.

Najlepiej dać ptakowi gotowane ziemniaki. Jako źródło białka, produkty mleczne (mleko, twaróg), a także dżdżownice, które pawie po prostu uwielbiają, zrobią. Taki posiłek dziennie ptak powinien zjeść około 200 g.

Ważne! Począwszy od wiosny i przez cały okres lęgowy, pawie jedzenie powinno być obfite, pamiętaj, aby zawierać świeże zioła, a także miękkie jedzenie ze swojego stołu. Nie zapomnij o niezbędnych suplementach mineralnych!

Karmienie w okresie lęgowym

W czasie hodowli ilość żywności białkowej nie powinna być w żadnym przypadku zmniejszana. W tym okresie obowiązkowe jest dostarczanie peaflow produktów mlecznych i jaj, a także rozdrobnionych ziół (odpowiednie będą dmuchawce, koniczyna i pokrzywy).
Dieta pawi podczas hodowli
Jeśli karmisz ptaka dwa razy dziennie zimą, teraz zwiększ liczbę posiłków do trzech.

Zasady karmienia piskląt

Młode pawie muszą zacząć karmić natychmiast po urodzeniu.

Po pierwsze, w pierwszym tygodniu życia małe pisklęta powinny otrzymywać wyłącznie żywność zmielony i zmiażdżony. Ale już w drugim tygodniu można stopniowo zaczynać mieszanie w “puree” mięsa lub mielonej ryby, gotowanych jajek, a także drobno posiekanej zieleni.
Pisklęta pawia
W tym samym czasie musisz podać trochę produktów mlecznych (mleko, twaróg, mleko zsiadłe). W drugim miesiącu życie młodych pawi może już być spożywane przez wilgotne mieszanki i połączone pasze, ale tylko wysokiej jakości i idealnie świeże.

Dobrze jest również dodać robaki mączne i koniecznie świeżą trawę (suchą i czystą).

Wybór podajników pawi

Jednym z warunków prawidłowego odżywiania pawi, oprócz jakości samego pożywienia, jest udany dobór podajnika i jego właściwa instalacja.

Ważne! Bez względu na to, jaką żywność kupisz, jeśli ptaki będą ją ciągle rozpraszać, po czym stanie się mokra i brudna, twoi egzotyczni przystojni mężczyźni nigdy nie będą zdrowi i energiczni!

Najlepiej zrobić paw z desek o grubości 0,5-1 cm, ważne jest tylko, aby były idealnie wysuszone i nie zawierają sęków, które ptak może zranić.

Posiadać zdolność taka jest konieczna ze względu na wielkość paw – o wysokości klatki piersiowej, a następnie karmić z jednej strony będzie to łatwe do uzyskania, z drugiej strony, pawie nie wzrośnie w jej łapy, a co za tym idzie, jedzenie pozostanie czysty.
Podajnik do pawi
Inna opcja – zapewnić specjalne urządzenia i obrotnice, które zapobiegną przedostawaniu się ptaków do paszy, ale jednocześnie będą mogły dosięgnąć dna koryta. Przykłady takich struktur można znaleźć w sieci do samodzielnej produkcji, ale można po prostu kupić gotowy podajnik.

Istnieje wariant karmienia pyska przez samego właściciela ze specjalnych tacek, które po zjedzeniu są natychmiast usuwane, a tym samym oszczędzają miejsce w komorze.

W przypadku piskląt odpowiednie są również plastikowe tace, można użyć tara z płyt wiórowych lub ze stali nierdzewnej. Są to tymczasowe struktury, ponieważ po trzecim tygodniu pisklęta mogą już jeść z rodzicami.
Dorosłe pawie
Duża liczba pawi jest lepsza do karmienia z kilku karmideł znajdujących się w pewnej odległości od siebie, wtedy ptaki nie będą gromadzić się wokół jedzenia i rozpraszać go. Każda osoba powinna mieć możliwość normalnego dostępu do żywności, bez walk i zamieszek.

Taki wynik został osiągnięty 20 centymetrów i 10 centymetrów obszar podajnika odpowiednio dla każdego dorosłego ptaka i pisklęcia. Ale zbyt wiele karmideł też nie powinno być dozwolone, w przeciwnym razie żywność w nich ulegnie pogorszeniu i stanie się źródłem niebezpiecznych chorób.

Pawie są bardzo wymagające pod względem składu i jakości żywności, więc ci, którzy zdecydowali się na to egzotyczny ptak, musisz być przygotowany na to, że tylko raz dziennie zasypiasz w podajniku owsa i wlewasz więcej wody do miski do picia dla normalnego rozwoju tak przystojnego mężczyzny to za mało.


Loading...