Cechy dziurawca rosnącego w tym kraju

Cechy dziurawca rosnącego w tym kraju
Ostatnio wiele osób próbowało zastąpić tradycyjne pigułki i zastrzyki lekiem ziołowym. Jednym z najbardziej uzdrawiających ziół jest dziurawiec, który jest coraz częściej uprawiany przez letnich mieszkańców. Dziurawiec jest bezpretensjonalny i może przynieść dobre zbiory nawet przy minimalnej konserwacji.

Opis

Ziele dziurawca znane jest z właściwości leczniczych przez długi czas. Nieco dziwna nazwa tej rośliny wynika z faktu, że jej stosowanie w żywności przez roślinożerców może powodować niedyspozycje, słabości, a nawet choroby zwierząt.
Cechy dziurawca rosnącego w tym kraju
Zioło to jest wieczne, na zewnątrz kultura ta wygląda jak mały krzew z żółtymi kwiatami, które mogą być pojedyncze lub zebrane w kwiatostany.

Nauka zna kilkadziesiąt odmian tego leczniczego zioła, z których najbardziej powszechne są Dziurawiec, arborescent, pospolity, cętkowany, kielich i rzadki. Od najdawniejszych czasów ludzie zbierali to zioło lecznicze na łąkach i polach, na skraju lasu i przydrożnych drogach.

Ważne! Zioło zawiera czerwony pigment – hypericin, który znacznie zwiększa wrażliwość skóry na promieniowanie ultrafioletowe słońca.

Gdzie zasadzić ziele dziurawca?

Ziele dziurawca – kultura jest raczej bezpretensjonalna, wybierz miejsce do sadzenia na podstawie osobliwości krajobrazu twojej ziemi.
Dziurawiec
Niewłaściwe jest przydzielanie do tych upraw najlepszych łóżek, w tym celu zrobią to niewykorzystane fragmenty ziemi o dobrym poziomie nasłonecznienia.

Najlepiej jest sadzić to lecznicze zioło na klombie, dziurawiec jest w zasadzie dekoracyjnym krzewem, sadzeniem i pielęgnacją, dla którego niewiele różni się od podobnych działań dla kwiatów.

Poprzednicy

Optymalną opcją do sadzenia są obszary, które były pod wpływem pary, ale niewielu może sobie pozwolić na taki luksus. Ziele dziurawca rośnie dobrze po dobrze nawożonych uprawach rzędowych i uprawach zimowych przeznaczonych dla parze.

Miejsce i oświetlenie

To zioło lecznicze kocha słońce, dlatego do sadzenia kultury należy preferować otwarte powierzchnie – może to być zarówno kwietnik, jak i obwód małego domu.
Dziurawiec
Kultura rośnie również w rzędach między młodymi ogrodami. Ogólnie rzecz biorąc, w tym celu będzie pasował każdy kawałek ziemi, oczyszczony z chwastów i z dobrym poziomem naturalnego oświetlenia.

Gleba

Ziele dziurawca nie lubi gliny i tlenku glinu, kwaśnych i zasadowych gleb, najlepiej czuć tę kulturę w czarno-glebach i glebach piaszczystych.

Kultura rośnie dobrze na umiarkowanie nawożonych glebach, preferowane powinny być substancje organiczne – wystarczy 4-5 kg ​​humusu na metr kwadratowy, nawóz można stosować zarówno podczas, jak i po kopaniu gleby.
Dziurawiec
Można również nawozić ziemię kompostem lub kompostem torfowym w tempie 2-3 kg na metr kwadratowy. Odpowiednie są również nieorganiczne złożone nawozy nasycone azotem, fosforem i potasem.

Czy wiesz? Nazwa łacińska Nurericum tłumaczy się jako „wśród wrzosów”, ale najczęściej jest Nurericum perforatum -zveroboy brzeczki, charakteryzuje małych kropek na liściach dla niego, które można zobaczyć patrząc na nich przez światło słoneczne.

Siew nasion

Uprawa dziurawca, jak większość innych ziół, pochodzi z nasion. Nasiona są bardzo małe, wystarczy 3-4 kg, aby zasiać cały hektar. Siew jest zalecany na zimę lub wczesną wiosnę.

Ważne jest, aby zachować odległość między wierszami w granicach 40-45 cm, nasiona są wprowadzane powierzchownie, bez uszczelniania.
wysiew nasion
Jeśli zasadzisz ziele dziurawca na wiosnę, preferowane są stratyfikowane nasiona, podzimnius siew odbywa się za pomocą suchych nasion. Kup teraz nasiona nie jest problemem, możesz to zrobić w wyspecjalizowanych sklepach, na rynkach, w aptekach, a nawet na stronach internetowych.

Radzimy zapoznać się z listą takich roślin leczniczych: złotym korzeniem, sinicą niebieską, żeń-szenia, pustką pustą, żywokostem, żwirem.

Zauważalnie lepsze wyniki dają uprawy podzimne – nasiona, które przeszły w ziemię, nie boją się choroby, mają mocniejszy system korzeniowy i dają większy plon.

W przypadku stratyfikacji (długotrwałe starzenie) nasiona należy mieszać z piaskiem, trzymać w chłodzie przez 2-3 miesiące i wysuszyć przed zasiewem przed zasiewem.

Ważne! Ziele dziurawca bogate jest w witaminę C, zawiera karoten, olejki eteryczne i taninowe, żywiczne substancje. Leki wytwarzane na jego bazie, mają właściwości bakteriobójcze, ściągające i hemostatyczne, wspomagają regenerację tkanek i szybkie gojenie się ran. W ludziach roślina ta nazywa się “lekarstwem na 99 chorób”.

Pielęgnacja upraw

Kiełkowanie nasion zaczyna się już w temperaturze 5-6 ° C, optymalna temperatura dla tej kultury wynosi 20-25 ° C.
Dziurawiec
Bardzo ważne jest, aby dbać o pędy na wczesnym etapie, podczas gdy rośliny nie są jeszcze silne, szczególnie skrupulatne odejście powinno nastąpić w pierwszym miesiącu po wykiełkowaniu z ziemi.

Czy wiesz? Zdarzają się przypadki, kiedy dziurawiec pomógł ocalić ludzi poparzeniem 2/3 powierzchni ciała.

Podlewanie

Uprawa powinna być podlewana, zwłaszcza jeśli jest uprawiana w suchych i gorących klimatach. Koszt minimalizacji systemu nawadniania kroplowego. Ważne jest, aby nie dopuścić do nadmiernego nawilżenia gleby, ziele dziurawca nie lubi tego.

Dodatkowe nawożenie

Aby roślina była dobra, wystarczy odpowiednio przygotować glebę przed sadzeniem, ta kultura nie potrzebuje dodatkowego nawozu.
nitroammofoska
Ale jeśli chcesz dostać gwarantuje dobry plon, a następnie karmić ten uzdrowienie zioło, jak to możliwe, bo to jest najlepsza NPK – nawóz w granulkach, dodać ziemi powinno być na wysokości 8 g na 1 tys. m. Najlepszym okresem na ziemi jest nawozem wczesną wiosną, w tym czasie na dziurawiec nie powinno być więcej kwiatów.

Czy wiesz? Ziele dziurawca jest jednym z najskuteczniejszych środków terapeutycznych. Instalacja zawiera nikotynowy i kwasy askorbinowy oraz saponiny karoten, alkohol cetylowy i cukrów, tokoferol i hiperycyny lotnych i olejek eteryczny. Taka ogromna ilość składników medycznych pozwala na bardzo szerokie zastosowanie tego leku rastenie.Imenno dlaczego dziurawiec od wieków z powodzeniem używany jako przeciwbakteryjne i antyseptyczne, kojące i regenerujące, moczopędne i ściągające.

Pielęgnacja gleby i pielenie

Ważne jest, aby walczyć z chwastami na czas (mogą zagłuszyć kiełki), chwastów i poluzować odstępy między rzędami, powtórzyć te operacje w razie potrzeby.
Dziurawiec
Zbyt często nie musimy odchwaszczać kiełków, w przeciwnym razie można uszkodzić system korzeniowy rośliny, co negatywnie wpłynie na jakość i ilość plonów.

Zbiór

Czas zbiorów to koniec czerwca – początek lipca, w tym czasie na ziele dziurawca maksymalna liczba kwiatów.

Do zbierania nadają się łodygi rośliny z pączkami, liśćmi i kwiatami, nie dłuższe niż 30 cm, pożądane jest suszenie trawy w temperaturze 20-35 °C w zacienionym, dobrze wentylowanym miejscu.
Dziurawiec
Uprawa dziurawca staje się bardzo popularnym hobby wśród wielu letnich mieszkańców i właścicieli domów wiejskich – chodzi o to, że w środowisku naturalnym znalezienie tego zioła staje się trudniejsze.

Decyzja o zasadzeniu tej rośliny na twoim ogrodzie jest absolutnie prawidłowa i korzystna dla wszystkich, przy minimalnym wysiłku, dostaniesz dobre plony tej rośliny leczniczej.


Loading...