Broilled duck agidel: cechy hodowli w domu

KaczkaNa słowo “brojler” kurczęta są natychmiast przywoływane, ale wczesne dojrzewające rasy mięsne występują również u kaczek. Jednym z nich jest śnieżnobiała kaczka agidel. Przedstawiciele tego krzyża dobrze się rozwijają zarówno w rolnictwie, jak iw domu.

Opis i charakterystyczne cechy rasy

Kaczka brojlera agidel, wywodząca się z połączenia różnych ras, łączy ich podstawowe zalety. To sprawiło, że stała się ulubioną postacią wielu rolników i miłośników wyśmienitego i zdrowego mięsa.

Czy wiesz? Nawyk kaczek chodzących wozów tłumaczy się szerokimi łapami z membranami. Aby nie przylgnąć do jednej stopy za drugą, kaczka jest zmuszana podczas jazdy chude z boku całego ciała, opierając się na jednej nodze, aby unieść drugą.

Funkcje zewnętrzne

Kaczka krzyżowa agidel różni się od innych podłużnych głów, wystarczająco dużych dla tego gatunku ptaków. Dziób jest szeroki, pomalowany na biało-różowy odcień. Pierś wystaje do przodu; szyi średniej grubości, ale dłuższej niż wiele innych kaczek. Upierzenie jest białe, bez żadnych innych odcieni. Nogi krótkie, pomarańczowe.
Agidel

Postać

W przeciwieństwie do innych krewnych tej rasy bardzo spokojny. Jej ruchy są mierzone, a charakterystyczne krzyki można usłyszeć tylko w przypadku zagrożenia. Brak zamieszania ma korzystny wpływ na trawienie paszy i ogólny wzrost.

Charakterystyka produkcyjna

Agidel jest krzyżem mięsnym, który sprawdził się pod tym względem. Ponadto te kaczki dostarczają dużą liczbę jaj, a także wysokiej jakości puch i pióra.

Interesujące jest to, aby przeczytać o dobroczynnych właściwościach i zastosowaniu kulinarnym jaj kaczych i tłuszczu.

Kiedy zaczynają zamiatać i jakie wytwarzanie jaj

Kaczki rodzą się w wieku 4-5 miesięcy. Pomimo faktu, że agidel jest brojlerem, ma również dobry poziom składania jaj. Średnio kaczka może nosić 240 jaj rocznie. Waga jednego jaja waha się pomiędzy 75-95 g.
Agidel

Dynamika wzrostu i żyjąca waga

Ta rasa charakteryzuje się szybkim zbiorem wagi. Przy dobrej opiece średnia waga ptaka w wieku 1,5 miesiąca to: kaczor – 3,2 kg, kaczki – 3 kg. Po tygodniu waga wzrośnie o 500 g, po czym nie wzrośnie znacząco.

Gotowość do uboju należy określić na podstawie stanu piór, a mianowicie: pióra nie powinny być w pełni uformowane. W przeciwnym razie tusza będzie szczeciniasta, co zakłóci jej prezentację i obniży jakość.

Ważne! Najlepszy czas na ubój mięsa – 6065 dni po urodzeniu. Jeśli ten czas minie, zaleca się odczekać kolejne 10 dni, po tym czasie pióra będą łatwiejsze do zrzucenia.

Dół i pióra

Oprócz wysokiej jakości mięsa, wysoko cenione jest również upierzenie tych ptaków. Z niego powstają poduszki, koce i ubrania. Udowodniono, że materiał ten nie ma gorszych właściwości w zakresie łabędzia.
Agidel
Zaletami są następujące cechy:

 • niewielka waga;
 • elastyczność;
 • wysokie wskaźniki wymiany powietrza;
 • higroskopijność.

Warunki przetrzymywania

Przedstawiciele rasy Agidel nie muszą kupować drogich mieszanek paszowych i są bezpretensjonalni w warunkach zatrzymania. Nawet małe kaczuszki żywią się pełnoziarnistymi ziarnami bez problemów. Ponadto mogą być karmione sianem, sieczką i zielenią.

Radzimy przeczytać o budowie szopy dla kaczek, a także o tym, czy można trzymać kurczęta i kaczki w tym samym pokoju.

Wymagania dotyczące domu

Dom ptaków musi być suchy, dobrze oświetlony i wentylowany. Ponieważ ptaki piją dużo wody iw tym czasie rozlewają ją mocno, ważne jest, aby codziennie zmieniać słomkę na podłodze tak, aby była sucha.

Najlepiej trzymać kaczki w małych grupach. Średnia liczba osobników wynosi 2-3 ptaków na 1 kw. Km. m podłogi.
Treść kaczek
Gniazda są zbudowane z obliczeń jednej dla 3 samic. Ich wymiary: 35 x 40 x 40 cm Jako gniazda można zabrać drewniane skrzynki lub wiklinowe kosze.

Ważne! Musimy natychmiast określić właściwe miejsce dla gniazda, a następnie go nie zmieniać. Jeśli później ją przeniesiesz, kura opuści gniazdo.

Chodzenie i dostęp do wody

Chociaż kaczki są ptakami wodnymi, agidele potrafią się obejść bez dużego stawu, to wystarczy im mała kąpiel na pastwisku. W tym celu nadaje się zwykła rynna zakopana w ziemi i wypełniona wodą. Musi być zmieniany codziennie; w upalną pogodę – kilka razy dziennie.

Aby uniemożliwić kąpiel w kurniku, niemożliwe jest uniknięcie silnej wilgoci.

Kobiety niosą jajka tylko rano – ważne jest, aby pamiętać, aby nie wypuszczać ich na spacer zbyt wcześnie.
Paddock i dostęp do wody

Co karmić

Apetyt agideli jest doskonały, metabolizm nie zwalnia nawet w nocy.

W czasie lata

W ciepłym sezonie ptaki są karmione 3 razy dziennie, wraz z początkiem okresu składania jaj dodaje się jeszcze jedną porcję paszy. Zwykła dieta to grono zieleni, warzyw i zbóż. Tutaj możesz używać dowolnych mieszanych pasz, które możesz kupić w wyspecjalizowanych sklepach.

Dla prawidłowego rozwoju i zwiększenia masy ciała suplementy witaminowo-mineralne powinny być obecne w diecie. Treści na wolnym pastwisku czasami ułatwiają żerowanie, ponieważ same ptaki znajdują własne pożywienie.

Dowiedz się więcej o karmieniu małych kaczek i kaczek w domu.

Pierwszego dnia po wykluciu kaczuszki są obowiązkowo podlewane nadmanganianem potasu, a także krojonym jajkiem kurze zmieszanym z gotowaną owsianką.
Agidel

W zimie

W zimnych porach liczba karm dla wspólnego stada zmniejsza się do 2 razy. Jedynymi wyjątkami są kaczki, które są karmione 4 razy dziennie. W tym samym czasie w diecie koniecznie muszą być obecne specjalne suplementy i witaminy.

Czy wiesz? Liczba kręgu szyjnego w kaczce jest większa niż w przypadku żyrafy.

Zalety i wady

Jak każda inna rasa, ajidel ma pozytywne i negatywne strony. Do cnoty są:

 1. Szybki zestaw masy.
 2. Puchatek i pióro wysokiej jakości.
 3. Naturalna odporność na choroby.
 4. Wysoka stopa produkcji jaj.
 5. Dobre cechy adaptacyjne.
 6. Smak i jakość mięsa.
Przeczytaj także o hodowli kaczek innych ras i krzyży: piżmo, Peking (Star-53), Baszkir, mulard, niebieski ulubiony, blagodarskaya biały.

Wady znacznie mniej, ale nadal są:

 1. Wysoka zawartość tłuszczu w mięsie w porównaniu do ras innych niż brojlery.
 2. Kaczki są pozbawione instynktu macierzyńskiego, więc do reprodukcji potrzebny jest inkubator.

Wideo: kaczki agidel

Recenzje hodowców drobiu o rock agidel

Dzisiaj jedna kaczka została pchnięta nożem, trwa to 60 dni. Przetworzona tusza wynosiła 2,3 kg, tłuszcz nie jest zbyt duży.

Marishka
http://www.kury-nesushki.ru/posting.php?mode=quotef=43p=2767
nie pierwszy rok, kiedy wypuszczam kaczki, zanim przekroczyły granicę Bashkir i Blagovar, postanowiłem wypróbować Agidela. Wniosek, przybranie na wadze, konwersja z Baszkiru nie różnią się, ale tusza nie jest tak gruba, co faktycznie liczy się przy wyborze tego krzyża. Strzelił w 40-45 dni, tusza 1.8-2.3, dwie kopie przetrwały do ​​listopada, czyli 6 miesięcy, kaczuszka pokazała 1,9, kaczor, 2,7 kg, bez szyi i podrobów.

Glebych
https://fermer.ru/comment/1076088304#comment-1076088304

Tak więc kaczka agidel, ze względu na swoją charakterystykę, jest idealna do hodowli zarówno w dużych gospodarstwach, jak i na prywatnych podwórkach. Znajomość cech rasy i zasad uprawy, nawet przy niewielkiej liczbie zwierząt gospodarskich da doskonały wynik.