Bardzo wczesna, dojrzała zagadka pomidorowa o niskim rozmiarze

Riddle
Pomidory – ulubione warzywo wielu ludzi w lecie bez nich trudno wyobrazić sobie codzienną dietę, ponieważ są one spożywane świeże i przetworzone formy, która opiera się na dużej ilości przepisów na różne dania.

Dlatego wielu chętnie widzi je na biurku wkrótce po długiej zimie. To pragnienie motywuje hodowców zajmujących się uprawą nowych, wcześniejszych odmian pomidorów. Jedną z tych odmian, charakteryzującą się szybkim dojrzewaniem, jest pomidor “Riddle”.

Opis

W opisie i charakterystyce pomidorów “Riddle”, pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że oni należą do najwcześniejszych odmian. „Tajemnicy” – przyjmowanie wyboru Naddniestrzańskiego Agricultural Research Institute, odnosi się do odmian determinujących pochodnych C z wytworzeniem danej rośliny na wczesnych etapach oraz uprawy pomidora do otwartego gruntu.

Czy wiesz? Na 94,5% owoców pomidora składa się z wody.

Krzewy

Pomidory “Riddle” są raczej niskie, krzewy mają wysokość nie większą niż pół metra. Ich łodygi są średnio zarośnięte liśćmi i kończą się kwiatostanem. Pędzle tych pomidorów, składające się z około sześciu owoców, wyglądają na zwarte i uporządkowane.
Riddle

Owoce

Nasycone czerwone okrągłe formy pomidorów o gęstej i odpornej na pękanie skórze mają masę do 100 gramów. Ciało jest mięsiste, przyjemne do smaku. Pomidory mogą być używane zarówno do puszkowania w całości, jak i do przetwarzania. Ale szczególnie pyszne i zdrowe pomidory “Riddle”, oczywiście, świeże.

Czy wiesz? Każdego roku na całym świecie uprawia się i sprzedaje ponad 60 ton pomidorów różnych odmian.

Charakterystyka odmiany

Pomidorowy “Riddle” – determinant, odmiana krótka. Od momentu kiełkowania siewek tych pomidorów do dojrzałego stanu owoców przechodzi od 82 do 88 dni, zaczyna owocować bardzo wcześnie, od drugiego tygodnia czerwca. W charakterystyce pomidorów “Riddle”, odporność tej odmiany na różne choroby ma niemałe znaczenie.

Osobliwością tej odmiany jest to, że praktycznie nie daje ona pasierbów. Zardzewiały potrafi zarówno w miejscach nasłonecznionych, jak iw zacienionych, zupełnie nie kapryśnych pod względem opieki. Pomidory “Riddle” charakteryzują się tolerancyjnym podejściem do uprawy w miejscach bez wystarczającego dostępu do światła słonecznego. Podczas transportu mięsiste owoce zachowują integralność, nie są uszkodzone, ponieważ ich skóra jest wystarczająco silna. Riddle

Ważne! Pomidory utrzymują się przez dłuższy czas, jeśli są w pozycji ogonowej.

Zalety i wady

Pomidory “Riddle” można bezpiecznie polecać do uprawy.
Ta odmiana ma wiele zalet:

  • Wczesne dojrzewanie, które pozwala na zbiory przed innymi;
  • niski wzrost krzewów nie wymaga podwiązki;
  • smaczne i mięsiste owoce;
  • niska ekspozycja na różne choroby ze względu na wczesne dojrzewanie;
  • minimalna liczba pasierbów;
  • nie wymagający opieki i wystarczającego światła słonecznego.

Ta odmiana praktycznie nie ma wad, ale nie byłoby źle, gdyby pomidory “Riddle” miały wyższą wydajność.

Uprawa “Riddle”

Aby wyhodować te pomidory, zaleca się metodę uprawy z sadzonkami. Konieczne jest kupowanie nasion w specjalnym sklepie, nie zapominając o sprawdzeniu dat ważności materiału siewnego. Riddle

Czas i przygotowanie gleby

Nasiona do sadzenia są zalecane do zasiewu od końca marca do połowy kwietnia. Przede wszystkim konieczne jest przygotowanie miejsca do siewu i mieszania gleby.

W pudełkach, w których będą uprawiane nasiona, konieczne jest wlać odpowiednią ilość ziemi, torfu, próchnicy i piasku. Stosuje się również inny skład mieszaniny gleby. Aby to zrobić, kompostu i ziemi darń, piasek, 2 łyżki. popiół (na wiadrze takiej mieszaniny). Bez względu na skład nie był tak długo, jak gleba do uprawy sadzonek brakowało wystarczającej ilości powietrza i wody, pożywny i posiada sterylne, nie tworzy się na suchej powierzchni skorupy.

Siew i pielęgnacja sadzonek

Nasiona wysiewa się w mieszance gleby na głębokość nie większą niż 3 cm Po uformowaniu jednego lub dwóch prawdziwych liści, małe sadzonki są zanurzane w oddzielnych doniczkach w odległości 8 cm. Następnie sadzonki powinny być regularnie nawadniane, nawożone i, jeśli to możliwe, utwardzane.
Sadzonka

Lądowanie w ziemi

Po ustabilizowaniu się pogody sadzonki pomidorów można przenosić na otwarty grunt. Zaleca się przeprowadzanie tego procesu w pochmurną pogodę lub wieczorem. Miejsce uprawy pomidorów powinno być otwarte na światło słoneczne, ale nie na wiatr i przeciągi. Rośliny muszą być sadzone w odległości pół metra od siebie, w przybliżeniu taka sama odległość powinna znajdować się między rzędami. Na 1 kwadracie. m może rosnąć z sześciu do dziewięciu krzaków.

Doły umieszczonych sadzonki wraz z bryłą ziemi zasypianiem zagniatane zmielonych korzeni sadzonki wylano wcześniejsze ulotki. Po posadzeniu roślinę należy podlać dwukrotnie, dopiero potem nie będą się bały braku wilgoci.

Dbanie o pomidory w otwartym terenie

Odmiana “Riddle” jest raczej bezpretensjonalna. W przypadku wcześniejszego dojrzewania, boczne pędy, jeśli w ogóle, najlepiej usunąć.

Ważne! Pomidory zawierają żadnego cholesterol oraz ich likopen składnik w połączeniu z witaminy C i E chronią organizm człowieka przed wolnymi rodnikami, raka i chorób sercowo-naczyniowych.

Podlewanie i pielęgnacja gleby

Po posadzeniu pomidory wymagają regularnego obfitego, ale nie częstego, podlewania ciepłą wodą, najlepiej zrobić to wieczorem, aby woda nie opadała na liście. Wokół krzaków trzeba usunąć chwasty, poluzować glebę, ściółkę (do tego najlepiej nadaje się słoma zeszłoroczna lub trociny).

Nawóz

O nawożeniu gleby do sadzenia sadzonek pomidorów trzeba przypomnieć jesienią, należy wprowadzić nawozy organiczne w ilości od 30 do 40 kg na 10 metrów kwadratowych do gleby. m obszaru lądowego. Pomidor
Wiosną łóżka można również nawozić substancjami mineralnymi: 500 gramów siarczanu potasu i superfosfatu, 300 g saletry. Pierwsze nawożenie mineralne odbywa się tydzień po posadzeniu sadzonek, drugie – gdy owoce zaczynają dojrzewać.

Pasynkovanie

Pasierbicy z odmiany “Riddle” są praktycznie nieobecni. Dlatego w pasynkovaniya te pomidory nie potrzebują.

Cechy leczenia od chorób i szkodników

Owoce odmian „Tajemnicy” jest dość odporna na choroby i szkodniki, dojrzewają dopiero zaraza masowego rażenia i innych chorób grzybowych roślin niebezpieczne, więc kiedy te uprawy pomidorów jest całkiem możliwe, aby zrobić bez dodatkowej obróbki chemicznej i innych środków. Chociaż nie będzie to zbyteczne, szczególnie jeśli warunki pogodowe przyczyniają się do szybszego rozwoju grzybów.

Decyzja o uprawie tej odmiany będzie szczególnie udana dla tych, którzy chcą zebrać dojrzałe i smaczne pomidory z ich łóżek przed wszystkimi innymi. Opis prostych i niedrogich zasad uprawy pomidorów “Riddle” i ich przestrzegania pomoże uzyskać dość obfite zbiory.