Hybrid Hybrid Tea Rose

Rose Abracadabra
Róża nie jest na próżno uważana za królową kwiatów. Wyświetlane na świecie około 10 tysięcy odmian, ale w tym artykule będziemy mówić o tylko jeden z nich – Tea Rose hybrydowym o nazwie „Abracadabra”, niesamowitych kolorach, które nikogo nie pozostawi obojętnym.

Odmiana i opis zdjęcia

Ta odmiana uważana jest za stosunkowo młodą, ponieważ hodowcy kalifornijscy przywieźli ją około 20 lat temu. Odmiana Abracadabra to wieloletnia roślina rosnąca w formie krzewu lub drzewa.

Jego wysokość sięga 150 cm, kwiaty są duże – 8-12 cm, najczęściej samotne na szypułce. Płatki – wskazał.

Czy wiesz? W Japonii istnieje ciekawy gatunek Chameleon – rano płatki są jaskrawoczerwone, a wieczorem zmieniają kolor na śnieżnobiały.

Rose Abracadabra
Ciekawy i bardzo kolor róży – możliwe różnorodne kombinacje czerwonych, białych, żółtych, fioletowych kwiatów. Każdy płatek jest ozdobiony pstrokatymi kolorowymi paskami.

Zapoznaj się z takimi odmianami herbacianych róż hybrydowych jak “Kerio”, “Chopin”, “Sophia Loren”, “Double Delight”.

Zachowanie przed sadzeniem

Załóżmy, że zakupione sadzonki oczekiwane „Abracadabra”, a czas sadzenia w otwartym terenie nie nadszedł jeszcze czy gleba nie jest przygotowany – oznacza to, że trzeba jakoś uratować.

Zobaczmy, jak radzić sobie z takimi sytuacjami:

  • Metoda Prikopny. Ta opcja jest odpowiednia, gdy twoje sadzonki potrzebują poczekać na zimę. Na początek musisz znaleźć miejsce w ogrodzie, w którym nie ma już śniegu. Następnie w wykopanym otworze położyć rozsadę (nie rozdzierać opakowania) i pokryć podkładem. Tak, twoja róża będzie czekać na wiosenny upał i przeszczep do klombu. Metoda prikopa jest odpowiednia, nawet jeśli siewki aktywowały wzrost nerek, ale ich rozmiar nie powinien przekraczać 1 cm.
  • Korzystanie z lodówki. Przed wysłaniem róży do lodówki konieczne jest przygotowanie grudki ziemi. Jeśli jest zbyt mokra – jest suszona. Bez tego korzenie zaczną gnić. Jeśli grudka ziemi jest sucha – dodatkowo zwilżyć ją, np. Przez natrysk. Głównym objawem braku wilgoci jest pomarszczona skórka na łodygach. Po zabiegu sadzonki są owijane mokrym papierem i umieszczane w dziale o zerowej temperaturze. W ten sposób można je przechowywać w piwnicy lub garażu, najważniejsze jest chłodzenie i ciemność.

Ważne! Jeśli w Twojej okolicy mroźne zimy (temperatura spada poniżej – 10° C), krzew powinien być żywy. Na przykład jest dobrze ukryty przed mrozem.
  • Przeszczep do doniczek. Ta metoda jest odpowiednia w przypadku, gdy sadzonki zaczęły aktywnie wyrastać pędy i pąki, a przeszczepienie do otwartego podłoża jest jeszcze zbyt wczesne. Głównym warunkiem jest brak światła, dzięki czemu róża spowalnia wzrost. Pojemnik do prześwietlania musi mieć duży rozmiar, aby uniknąć uszkodzenia systemu korzeniowego róży. Gleba musi być pożywna, dobrze odsączona. Po zasadzeniu w pojemniku roślina jest przykryta paczką i przechowywana w temperaturze nieprzekraczającej + 10 ° C.

Sadzenie kwiatu

Miejsce do sadzenia róży rodzaju Abracadabra powinno być słoneczne, dobrze wydmuchiwane ze wszystkich stron. Strumienie powietrza pomagają roślinie szybko wyschnąć po deszczu lub porannej rosy, a nadmiar wilgoci może wywołać wiele chorób.

Gleba dla odmiany musi być żyzna. Bezpośrednio przed sadzeniem sadzonki są wykopywane, nawożone (przy użyciu próchnicy lub kompostu), a drenaż umieszczany jest na dnie studzienki.

Sadzonki również same potrzebują specjalnego przygotowania przed sadzeniem w otwartym terenie. Są moczone w wodzie na noc. Po tym, sadzonka jest starannie rozplanowana w otworze, korzenie dokładnie rozłożone. Powyżej zapełniają się ziemią, obficie i obficie wodą.

Ważne! Jeśli gleba jest gliniasta – dodaj nawozu torfowego. Zapewni to niezbędny luz.

Dalsza opieka

Rosa Abracadabra to niezwykły i piękny kwiat, a dalszy opis jej sadzenia i późniejszej pielęgnacji pozwoli Ci bez kłopotów z hodowaniem jej na swojej działce:

  1. Najlepszy sos. W sezonie wegetacyjnym można wykonać 4 dodatkowe nawożenie. Róże jak nawozy organiczne (roztwór dziewanny). Przygotowuje się go w następujący sposób: krowi nawóz wylewa się wodą (proporcja 1: 3), następnie dodaje się nawóz organiczny (1,5 g / 1 l). Otrzymany roztwór pozostawia się na 2 tygodnie. Przed zastosowaniem nawozu jest hodowany w wodzie (proporcja 1:10) i gotowy jest przepis na najlepszy nawóz do róż. Późną jesienią, jako przygotowanie na zimę, róże karmione są nawozami zawierającymi potas. Najlepsze opatrunek z róż
  2. Podlewanie. Powinieneś regularnie podlewać różę, ale unikaj nadmiernego podlewania. Najlepszy czas to poranek. Woda powinna znajdować się pod krzakiem roślin. Jeśli skorupa tworzy się blisko korzeni, należy ją poluzować. Ściółkowanie pomoże uniknąć tworzenia się skorupy ziemskiej po podlaniu. Zwykle cotygodniowy zastrzyk płynów będzie wystarczający. Podlewanie
  3. Przycinanie. Odmiany herbaty hybrydowej z nadejściem jesieni wymagają przycinania. Pędy są usuwane do środka gałęzi. Przycinanie powinno odbywać się przy suchej pogodzie. Cięcie odbywa się pod kątem, aby w tym miejscu nie było nadmiaru wilgoci. Przycinanie
  4. Środki zapobiegawcze obejmują: sadzenie kwiatów na obszarach słonecznych, właściwe nawadnianie, terminowe przycinanie krzewów i ich przetwarzanie od szkodników. Rose Abracadabra
Czy wiesz? Olej różany na rynku jest ceniony droższym niż platyna. Aby uzyskać 1 kg różanego oleju, potrzeba około 3 ton różowych płatków.

Podsumowując, należy stwierdzić, że w projektowaniu krajobrazu, Abracadabra Rose bardzo ładny wygląd na tle pletistyh klasach i szczegółowym opisem kompozycji vozmozhnyhtsvetochnyh można znaleźć w katalogach ogrodowych.


Loading...